Miuccia Prada, kreativna direktorica modne hiše Prada, ki je v večinski lasti družine, in ena najvplivnejših žensk v modnem svetu, je v intervjuju italijanskemu časopisu Repubblica potarnala nad razmerami v Italiji. Razočarana, ker je modno hišo Valentino kupila katarska družba, je izrazila bojazen, da bo Italija izgubila status ene najvplivnejših modnih držav. »S prodajo naših prestižnih znamk tujcem tvegamo, da bomo zdrknili v drugo modno ligo. S tem pa izgubljamo tudi nadzor nad bistvenimi odločitvami in glamurjem naših znamk,« je dejala.
Miuccia Prada pa ni zaskrbljena samo zaradi prodaje modnih hiš tujcem, ampak tudi zato, ker številni nadarjeni oblikovalci zapuščajo Italijo, da bi izpopolnili svoje znanje. V tej zvezi je omenila Rafa Simonsa, okrog katerega se je letos dvigalo veliko prahu, ko je aprila zapustil modno hišo Jil Sander in odšel k Diorju. Čeprav je Jil Sander Nemka, je že od leta 1985 sedež modne hiše v Italiji, svoje novosti pa redno predstavlja na milanskem tednu mode.
Ogorčena, ker Italija počasi in zanesljivo propada kot modno kraljestvo, je Prada kritizirala tudi italijansko vlado, ki meni, da je moda v gospodarskem smislu neresna. »Moda vedno zahteva najboljše, tako da bomo šli drugam, če bo treba,« je dejala Miuccia Prada in pojasnila, zakaj kolekcije svoje znamke Miu Miu raje predstavlja v Parizu kot v Milanu. Pravi, da je glamur vendar najpomembnejši.
Miuccia Prada (63) je študirala politične znanosti in je po diplomi začela delati v podjetju, ki ga je ustanovil njen ded. Kot aktivna članica komunistične partije in vneta feministka na začetku nad delom modne oblikovalke ni bila niti najmanj navdušena. Sčasoma se je vse manj zanimala za politiko, bila pa je zelo kritična do Berlusconija. »Ko sem bila mlada, sem bila politična. Danes si z mano ni mogoče pomagati. Biti bogata oblikovalka je precej težavna pozicija. V politiko morate biti vpeti, da lahko o njej govorite. Zato se izogibam političnim vprašanjem,« je dejala.