Kranj - Edino ponudbo za odkup Planikinega obrata v Turnišču je do predpisanega roka predložilo nemško podjetje Meindl, ki je turniški obrat pripravljeno odkupiti za izklicno ceno 390 milijonov tolarjev. Stečajni upravitelj Andrej Marinc se sicer današnjega naroka za odpiranje ponudb na javni razpis za prodajo Planikinega premoženja na kranjskem okrožnem sodišču ni udeležil, je pa že z veliko gotovostjo zatrdil, da bo z nemškim obutvenim podjetjem sklenil kupoprodajno pogodbo.
Ponudba nemškega proizvajalca obutve z bogato tradicijo, ki je že doslej dobro sodeloval s Planiko, je bila pričakovana. Poleg tega ponudba zadostuje tudi vsem zahtevanim pogojem, vključno s plačano varščino, tako da predsednica stečajnega senata Brigita Porenta ne pričakuje ovir za sklenitev pogodbe.
Meindl je stečajnemu upravitelju že predložil elaborat, v katerem predvideva nadaljevanje proizvodnje obutve višjega kakovostnega in cenovnega razreda. Tako bi poslovno-proizvodni obrat prevzel skupaj z opremo in zaposlenimi, ki so strokovno usposobljeni za proizvodnjo obutve. Ti od začetka stečajnega postopka še naprej delajo za Planiko vse dokler ne bo pogodba o prodaji postala veljavna. Izkazalo se je namreč, da je proizvodnja z 250 zaposlenimi, ki izdelujejo tudi pohodniške čevlje za Meindl, uspešna in rentabilna.
Za proizvodne objekte v Kranju in Majšperku pa na prvi javni razpis za prodajo ni prispela nobena ponudba. Za kranjski obrat, kjer se je proizvodnja zaradi nerentabilnosti končala s koncem julija in ki se prodaja po delih, ni bilo izkazanega zanimanja. Marinc je to tudi pričakoval, saj je bila izklicna cena 1,25 milijarde tolarjev za 16.000 kvadratnih metrov velik proizvodno-poslovni objekt v Kranju bistveno previsoka.
Vendarle pa je Marinc uspel že pred časom skleniti enoletno najemo pogodbo z italijanskim podjetjem The best. Tako je 16 nekdanjih delavcev Planike v ponedeljek začelo z delom za italijansko podjetje, čeprav to zaenkrat še ni registriralo podjetja v Sloveniji, zato je delavce začasno znova zaposlila Planika v stečaju.
V Majšperku je bila vrednost poslovne stavbe, zelenice, parkirišče, dvorišča in manjših funkcionalnih objektov ocenjena na 160,8 milijona tolarjev, kar je bilo po nezainteresiranosti kupcev sodeč preveč. Planikina proizvodnja v Majšperku se je sicer končala leta 2002, ko je uprava z drastičnimi ukrepi poskusila rešiti nekdanjega velikana slovenske obutve pred propadom. Vendar zaprtje enega od treh Planikinih obratov ni prineslo želenega izboljšanja poslovanja in Planika je od novembra 2004 stečaju.