Maribor – »Ne vem, kaj bi gospod Mlinarič rad. Naj se izreče oškodovanka,« se je pred sodnim senatom čudil mariborski odvetnik David Šega. Namesto desno od sodnice je tokrat stal na sredini dvorane, saj mu je tožilstvo naprtilo, da stranki po zmagi v pravdi ni nakazal celotne odškodnine.
Višji tožilec Boris Marčič je bil do odvetnika neusmiljen. Naprtil mu je izneverjenje, saj da samostojni podjetnici Branki Kovač Mlinarič ni nakazal vseh 1875 evrov, zase je obdržal 656,28 evra. Poleg tega je denar na njegovem poslovnem računu obtičal kar precej časa, je bilo razumeti tožilca. »Kljub večkratnim pozivom denarja niste nakazali Branki Kovač Mlinarič, ampak ste z njim razpolagali v zasebne namene,« mu očita tožilec.
Odvetnik na zatožni klopi se je branil, da Kovač Mlinaričeva nikoli ni imela nobenih pripomb, se je pa pojavil njen oče, ki pa da ne zna povedati, kaj bi sploh rad: »Že v postopku pred odvetniško zbornico se ni znal izreči in je povzročil tudi incident. Sprl se je z disciplinskim tožilcem, vse povprek je obsojal, krivil zbornico, da ji je pošiljal dokumentacijo, ki pa da je zbornica ni prejela.
Nadalje je Šega dejal, da je Mlinariču, ki je kot prokurist posle vodil namesto hčerke, predlagal, naj se mu njegova hčerka oglasi, saj je imel njeno pooblastilo za zastopanje in je njej tudi pripadal znesek, vendar ni bilo odziva: »Še na zadnji pisni poziv niso sporočili računa oškodovanke, temveč račun njene pokojne mame, kar sem moral ugotoviti s poizvedbami, saj lastnik računa ni bil naveden.« Dobrih šeststo evrov je Šega obdržal zato, ker si je obračunal stroške zastopanja.
»Denar ste dobili decembra 2011, Mlinaričevi pa so vas marca 2012 vprašali, kaj se dogaja z zadevo. Zakaj jih niste obvestili?« je vanj dregnil tožilec Marčič. »Z njihovimi zadevami se nisem ukvarjal le jaz, imel sem še pripravnico in prepričan sem, da jim je bilo sporočeno, naj pridejo na obračun,« se je branil Šega.
A tožilec se ni dal in je odvetnika spomnil, da je Branimirja Mlinariča zastopal v še nekem sporu z zavarovalnico in mu na mediacijskem srečanju o tem, da je denar že nakazan, ni niti črhnil. »Z njim je bilo takrat vse težje komunicirati. Prepričan sem, da sem mu omenil, verjetno pa tudi, da denar pripada Branki Kovač Mlinarič in je treba narediti obračun,« je odvrnil Šega. »Zakaj pa je potem Branka Kovač Mlinarič še septembra 2012 pozvala dolžnika k plačilu, če bi ji oče povedal, da je bil denar nakazan?« je vztrajal tožilec. »Predvidevam, da ji Branimir Mlinarič ni povedal,« je dejal Šega.
Branka Kovač Mlinarič se na sodišču ni pojavila, v opravičilu je po navedbah sodnice Tanje Rot zapisala, da s Šego ni imela nobenih stikov in z njim ni urejala ničesar, za vse je z njenim pooblastilom skrbel njen oče Branimir Mlinarič. Ta je v sodni dvorani Šegi takoj zabrusil, da hoče svoj denar nazaj z obrestmi vred, vendar ga je sodnica hitro postavila na realna tla, da lahko zahtevek vloži le njegova hčerka.
Mlinarič je izjave Šege postavil v drugačno luč. Pravi, da je na mediacijskem srečanju Šegi dejal, da je dobro, da bodo dobili odškodnino, saj bo lahko z njo poravnal zaostala plačila do zavarovalnice. »Vendar takrat ne on ne njegova pripravnica nista ničesar odgovorila. V njegovi pisarni je bila tudi večkrat moja pokojna žena, češ da se jaz ne znam zmeniti, a je dobila odgovor, da ne najdejo spisa,« trdi Mlinarič.
Šega je poskušal Mlinaričeve navedbe postaviti na trhle temelje tako, da je za pričo predlagal odvetnika Janka Jermana starejšega, ki je družino Mlinarič v omenjenem gospodarskem sporu zastopal pred Šego.
Ali bo Šegi pomagalo Jermanovo razkritje, da je Mlinarič tudi njega prijavil odvetniški zbornici, češ da ga ni primerno zastopal ter da mu je za zastopanje ostal dolžan 165 evrov, bo znano čez tri tedne, ko bo senat najbrž izrekel sodbo.