Dušan Korošec, katerega odvetniška pisarna zastopa Voduška, je sicer za STA dejal, da naj bi bil Vodušek zaslišan šele v soboto dopoldne.
Kot je znano, naj bi Vodušek skupaj z 61-letnim moškim, šlo naj bi za Stanislava Gaberca, izsiljeval predsednika uprave Uniorja Gorazda Korošca. Zato se je danes že sestal nadzorni svet družbe in obravnaval informacijo o domnevnem izsiljevanju, je za STA povedal prvi nadzornik Uniorja Matej Golob Matzele.
Nadzorniki so izrazili podporo predsedniku uprave Korošcu in celotni upravi, kot morebitnima žrtvama izsiljevanja ter takšno dejanje obsodili. Drugih informacij v interesu preiskave nadzorniki ne morejo komentirati in jih tudi ne poznajo, je Unior danes sporočil prek spletnih strani Ljubljanske borze.
Predsednik uprave Uniorja Korošec je sicer včeraj zanikal, da bi bil tarča Voduškovega izsiljevanja, odvetnik Matjaž Pajk iz odvetniške pisarne Dušana Korošca pa je dejal, da bo dokumentacija ovrgla sum, da naj bi Vodušek izsiljeval predsednika uprave podjetja Unior.
Po Pajkovih besedah se je Vodušek oziroma Info TV s podjetjem Unior dogovarjal o rednih oglaševalskih poslih, Unior pa je imel za to tudi pooblaščeno odvetniško pisarno, ki se je o tem pogajala. Kot je pojasnil, posli še niso bili dokončno sklenjeni, zato Vodušku ni jasno, zakaj so zoper njega vložili kazensko ovadbo. »Šlo je za te posle, dokumentacija je bila predana, zato se pričakuje, da bo po opravljeni hišni preiskavi odpravljeno pridržanje zoper gospoda Voduška,« je še povedal Pajk.
Tudi Vodušek je ob koncu četrtkove preiskave v prostorih Info TV povedal, da je šlo za poslovno sodelovanje, ki ga je predlagal Unior, ter da so podpisali več deset pogodb. »Ko bi morali realizirati pogodbe o oglaševanju, so pač dali kazensko prijavo proti meni iz njim znanih razlogov,« je dejal.