Čeprav ima Pahor pravico zahtevati ponovno glasovanje o zaupnici, se je v preteklih dneh v primeru nezaupnice njegovi vladi zavzel za predčasne volitve. V medijih pa je bilo danes že zaslediti tudi napovedi, da bi lahko državnemu zboru že danes sporočil, da se odreka možnosti ponovnega glasovanja o zaupnici.
V primeru zahteve za ponovno glasovanje Pahor sicer zaupnice ne more več vezati na isto odločitev, ki je v DZ že padla. Lahko pa bi zaupnico vezal na kakšno drugo odločitev, denimo na novo listo ministrskih kandidatov, poroča STA. Če zaupnica tudi v drugem poskusu ne bi bila izglasovana, pa glasovanja ne bi bilo več mogoče ponoviti.
Če DZ v 30 dneh ne izvoli novega mandatarja oziroma zaupnice ne potrdi niti v drugem poskusu, po preteku tega roka predsednik republike razpusti DZ in razpiše predčasne volitve. Če v tednu dni ne bo nobenega predloga za novega mandatarja in bi Pahor pisno obvestil DZ, da ne bo zahteval ponovnega glasovanja o zaupnici, pa bi do razpusta parlamenta in razpisa predčasnih volitev lahko prišlo že prej.