Napačen datum pri prodaji lokala županovi materi

 Lovili so trimesečni rok in zapisali napačen datum konca zbiranja ponudb za lokal v lasti mame župana Borisa Popoviča.

Objavljeno
11. september 2012 14.35
kraljevic/carpaccio pub
Boris Šuligoj
Boris Šuligoj

Koper – Občina Koper je skladno z zakonom o medijih odgovorila na vprašanje, po kakšnem postopku je prodala poslovni prostor Carpaccio Pub podjetju Danita, ki je v lasti županove matere. Poročali smo že, da je to sporna prodaja, zaradi česar so primer prijavili koprskim kriminalistom. Občina pa je pojasnila, zakaj je pogodbo podpisala 12. julija.

»Mestna občina (MO) Koper se je po dveh neuspelih dražbah, na katerih ni bilo nobenega zanimanja za nakup poslovnega prostora na Carpacciovem trgu 6, odločila, da bo prostor prodala neposredno. Zakon o stvarnem premoženju države in lokalnih skupnosti predvideva, da mora biti neposredna pogodba sklenjena najpozneje v treh mesecih od zadnje neuspele dražbe. Ker je bila zadnja dražba izpeljana 12. aprila 2012, je bil skrajni rok za sklenitev neposredne pogodbe (in torej ne za oddajo ponudb v okviru prodaje nepremičnine) 12. julij.

»Gre za ustaljeno prakso v okviru postopka neposredne prodaje«

Po tem datumu MO Koper ne bi smela prodati nepremičnine. Citirani zakon namreč ne dopušča nobenega podaljšanja trimesečnega roka,« so zapisali v odgovoru koprske občinske uprave in dodali, da iz operativnih razlogov postopki priprave dokumentacije trajajo več časa, zaradi česar je urad za nepremičnine dal pogodbo v podpis že 9. julija.

»Gre za ustaljeno prakso v okviru postopka neposredne prodaje, kjer so postopki zapleteni in jih nikakor ni mogoče izvesti v enem samem dnevu.« Postopek za sklenitev neposredne pogodbe se je zato začel že, ko je v roku prispela popolna ponudba družbe Danita, d. o. o., pogodba pa je bila sklenjena 12. julija, kar je bil dejansko tudi zadnji dan trimesečnega roka, so sporočili iz občinske uprave.

»V trimesečnem obdobju je od zadnje dražbe je prispela na upravo tudi nepopolna in zneskovno nižja vloga za ogled poslovnega prostora družbe KMK, ki pa je, tudi če bi jo upoštevali kot ponudbo, na MO Koper prispela prepozno, da bi lahko bili v roku izpeljani vsi potrebni postopki priprave dokumentacije in sklenitev pogodbe. Ponudba Ike je prispela 13. julija, torej dan po izteku trimesečnega zakonsko določenega roka,« so zapisali v občinski upravi.

Niso pa pojasnili, zakaj so na občinski spletni strani na vrh objave namere o sklenitvi neposredne pogodbe, zapisali rok 13. julij 2012. Očitno je nekdo pri vnašanju podatkov naredil napako. Koliko je ta usodna za odločitev o sklenjeni pogodbi, pa bodo odločili ustrezni državni organi, saj je primer pri organih pregona in na sodišču.