Za Bovcem, Pomurjem, obalno-kraško regijo, Podravjem, savinjsko-šaleško regijo in širšim celjskim območjem je slovenska vlada obiskala Gorenjsko. Po obisku predhodnice v podobi ministrov SLS Janez Podobnik, Janez Božič in Ivan Žagar sredi septembra, na katerem je za presenečenje poskrbel okoljski minister Podobnik z nedvoumno izjavo, da bo najverjetneje Kovor pri Tržiču postal regijsko odlagališče odpadkov, je tokrat presenetil premier Janez Janša osebno. Na tiskovni konferenci v poročni dvorani na občini Bled je oznanil, da bo Blejski grad kmalu upravljala in vzdrževala občina Bled. To po premierovih besedah pomeni konec zapletov z lastništvom gradu, česar se je najbolj iskreno razveselil župan Jože Antonič.
Morda pa so še za večje presenečenje poskrbeli sestavljavci gospodarskega dela programa obiska. Unitech, Sava in njena hčerinska družba Savatech in Iskratel so namreč nadpovprečno uspešna podjetja. Kot je izjavil sam premier, so »uspešni lahko samo tisti, pri katerih vodstva in zaposleni razumejo sodobna gospodarska gibanja. Razumejo in se vanje vključujejo z novimi znanji, sodelovanje gospodarske in znanstvene sfere in na tem področju moramo v prihodnje v Sloveniji še veliko narediti«. Tako boli in moti izogibanje vsem tistih gorenjskim podjetjem, ki moledujejo za pomoč in dobro voljo pristojnih državnih uradnikov. Delavci, ki so predvsem pridni in so tiho, pa prejemajo nesramno nizke plače.
Prav zato še bolj zbode v oči, zakaj so se premier in njegovi sodelavci po napornem dnevu v večernih urah podali še v podjetje Stroj - Inštitut za obnovljive vire v Dvorski vasi. Verjetno najbolj razvpiti gorenjski inovator in črnograditelj Franci Stroj, ki je zgradil laboratorij pod grebenom Dobrče in nato še heliodrom v svojem domačem kraju, najbrž ne potrebuje dodatne promocije. Ali pa vlado, ki nima lastnega letala, v prihodnje morda kot izhod v sili zanimajo prevozi s helikopterji.