»Podjetju Ekologija ne zaupam, saj je do leta 2013 predelovalo nevarne odpadke brez okoljevarstvenega dovoljenja«, pravi občinski svetnik komunalno ekološke liste Rolando Krajnik, eden najglasnejših nasprotnikov širitve predelave nevarnih odpadkov v podjetju Ekologija na Trati v Škofji Loki. »Ne zaupam pa niti Arsu, ki zdaj vodi postopek izdaje okoljevarstvenega dovoljenja za povečanje obsega predelave nevarnih odpadkov v podjetju Ekologija, saj leta 2011 v upravnem postopku niso izdali okoljevarstvenega mnenja v postopku na upravni enoti Škofja Loka za pridobitev uporabnega dovoljenja za podjetje Ekologija. Pretekla ravnanja obeh organizacij ne vzbujajo zaupanja in tudi zdaj smo od podjetja Ekologija dobili le obljube«.
Premalo vlaganj
Čeprav je župan Miha Ješe točko o podjetju Ekologija uvrstil na zadnje mesto dnevnega reda, ker da je osrednja tema seje obravnava rebalansa proračuna, so svetniki dali prednost odpadkom. O načrtovani širitvi predelave, so opozicijski svetniki hoteli razpravljati že med avgustovskimi počitnicami na izredni seji, a ta ni bila sklepčna.
Na Krajnikove pomisleke, da župan na sejo ni povabil gasilcev, predstavnikov civilne zaščite, ekoloških gibanj, ampak le predstavnike Ekologije in je zato debata razvodenela, je Ješe odgovoril, da s tem le zapravljajo čas, saj občinski svet za ta vprašanja sploh ni pristojen. »Občinski svet ni javna tribuna,« je povedal župan, ki pravi, da »v občini Škofja Loka spoštujemo kulturo dialoga in ne zakon linča«.
Župan solastnik podjetja,
»Predelava nevarnih odpadkov bo skladna z našo zakonodajo in predpisi EU. Če kdo ne verjame slovenskim institucijam, ne moremo nič«, je dejal direktor Ekologije Jožef Kocon. Povedal je, da načrtujejo povečanje dnevne predelave z zdajšnjih 6,5 ton na 22 ton, zaradi česar bodo lahko skladiščili manj odpadkov in bodo bolje poslovali. V Ekologiji so v zadnjih dveh letih ustvarili za več kot 300.000 evrov izgube, Kocon pa zatrjuje, da jih bo lastnik, podjetje Saubermacher, dokapitaliziral.













