Čop in Špik v želji po kolajni zamenjala mesti

Slovenska veslaška reprezentanca je pred začetkom svetovnega prvenstva na Bledu že močno na trnih.

Objavljeno
11. avgust 2011 16.17
Posodobljeno
11. avgust 2011 16.37
Š. Ro., Delo.si
Š. Ro., Delo.si
Bled - Slovenski veslači so v Bohinju še enkrat razgrnili načrte pred letošnjim svetovnim prvenstvom na domačem Blejskem jezeru, poroča STA. Želja ostaja kolajna dvojca Iztok Čop-Luka Špik, selektor reprezentanc Miloš Janša pa kot poglavitni cilj izpostavil tudi najmanj eno olimpijsko vozovnico za London 2012.

Skupaj bo na SP na Bledu nastopilo pet slovenskih posadk. Ob Čopu in Špiku, ki bosta natopila v dvojnem dvojcu, bodo veslali še Žiga Pirih, Gašper Fistravec, Jan Špik in Matej Rojec v dvojnem četvercu, Jure Cvet in Matevž Malešič v lahkem dvojnem dvojcu, Janez Jurše v skifu in Rajko Hrvat v lahkem skifu. Rezervi sta Aleš Zupan, ki je letos na SP mlajših članov v kombinaciji z Gregorjem Domanjkom osvojil bron, in Urban Ulčar.

»Cilji se v primerjavi z Luzernom niso spremenili. Želimo si dva finala A, dvojni dvojec naj bi se boril za medaljo, pri ostalih posadkah pa je minimalni cilj izpolnitev olimpijske norme, kar pomeni uvrstitev v mali finale in tam boj za vsaj peto mesto,« je ob predstavitvi na novinarski konferenci v Bohinju napovedal Janša, ki je bil zelo zadovoljen s sklepnim delom priprav v Bohinju.

Odslej dvojec Špik-Čop

Tudi cilji veslačev so podobni selektorjevim, vsi pa so mnenja, da so v sklepnih pripravah vendarle napravili korak naprej. Najbolj neposreden je bil vnovič velikan slovenskega veslanja Čop, ki ni skrival ambicij po novi visoki uvrstitvi in po Luzernu zamenjal mesto v čolnu z Luko Špikom.

»V Švici nama je manjkala učinkovitost zavesljaja, ne pa toliko moč, pripravljenost in usklajenost. Upam, da se bova v zadnjih 14 dneh lepo ujela, da se bo Luka udomačil na mestu 'štrokerja', jaz pa se bom navadil na mesto zadaj in tam naredil, kar moram. Upam, da je to korak do ciljev, ki smo si jih zadali,« je dejal Čop, ki še ni povsem zadovoljen s hitrostjo čolna, zato je v šali dodal še: »Upam, da je bohinjska voda počasnejša od blejske.«

Nekoč nepremagljiva naveza v svetovnem veslanju je zadnjo skupno medaljo osvojila pred štirimi leti in se nato razšla po olimpijskih igrah 2008 v Pekingu. V sezoni 2009 je doslej zadnjo medaljo za slovensko veslanje osvojil četverec brez krmarja in letos je po mnenju slovenskih veslačev čas za novo.

Na novinarski konferenci v Bohinju je bil tudi predsednik Veslaške zveze Slovenije Denis Žvegelj, ki je zadovoljen s pripravami na SP, a je priznal, da bo v zadnjih dneh vendarle treba opraviti še nekatere malenkosti. Natančneje bodo prireditelji prvenstvo v organizacijskem smislu predstavili prihodnji teden.