Statistiki so izračunali, da letno ameriške televizijske mreže športu za pravice prenosov namenijo okrog 7,5 milijarde dolarjev. Za kako veliko vsoto gre, najbolje ponazarja podatek, da so toliko porabili Grki za organizacijo olimpijskih iger leta 2004 (sama organizacija jih je stala manj kot dve milijardi, preostanek pa so bili vložki v infrastrukturo). Brez televizije bi se ameriški šport zagotovo enako boril za preživetje kot v preostanku sveta, vsote, za katere igrajo najboljši, pa bi se zmanjšale tudi za 100-krat.
Prvak po prihodku od televizijskih pravic je ameriški nogomet. Letno dobi kar 3,735 milijarde dolarjev oziroma dvakrat več, kot porabijo organizatorji tudi v Ameriki zelo odmevnih olimpijskih iger. Nogometašem sledijo košarkarji NBA s 767 milijoni, bejzbolisti s 713 in dirkači serije NASCAR s 555 itd. Delitev dela na televizijskih postajah je sicer zelo natančno določena. Nedelje so na najbolj gledanih televizijah rezervirane za NFL oziroma ameriški nogomet, četrtki in petki za NBA (profesionalno košarko), preostali dnevi pa za bejzbol, NHL (hokej na ledu), študentski šport, rokoborbo, avtomobilski šport in vse druge, za Američane bolj ali manj eksotične športe, med katere sodijo klasični nogomet, atletika, plavanje, zimski športi itd. »Football« je v tej ponudbi seveda nekaj posebnega, saj je daleč najbolj gledan šport – tako na televiziji kot tudi v arenah. Samo Walt Disney za »ponedeljkov nočni nogomet« na ESPN plača 1,1 milijarde dolarjev. K temu je treba prišteti še 600 milijonov, kolikor letno plača NBC (ima 6-letno pogodbo) za nedeljski nogomet ter 1,3 milijarde postaj CBS in Fox za vsakotedenske neposredne prenose. NBA ima 6-letno pogodbo, ki jo je podpisala leta 2002 z ABC, ESPN in TNT, bejzbol pa 8-letno z ESPN.
Med velikane se je pred dnevi prebil tudi avtomobilizem. Za prenose serije 36 dirk letno so pred dnevi družbe Fox, ABC, ESPN in TNT podpisale z družno NASCAR 8-letno pogodbo, vredno kar 4,48 milijarde dolarjev, s tem, da največja dirka v Daytoni ostaja do nadaljnjega pod okriljem NBC. Nova pogodba prinaša letno 40 odstotkov več denarja, kot ga je NASCAR dobival v preteklih letih. K temu je treba dodati še pogodbe s tremi velikimi medijskimi hišami (News Corp, Disney in Time Warner), ki dokazujejo, da so ameriški apetiti po športu nenasitni.
»Požrešnost« se kaže na vseh ravneh. Roy Evernham, prvi mož družbe NASCAR pravi, da je pogodba za obe strani ekstremno ugodna. Pravilnik poslovneže v tem športu sicer omejuje s tem, da morajo 55 odstotkov prihodka nameniti moštvom, kar pa je po mnenju vseh, ki sodelujejo v poslu, še vedno zelo ugodna delitev. Tudi tistih 40 odstotkov, s katerimi razpolagajo od letne pogodbe, vredne 555 milijonov dolarjev, je namreč dovolj za velike posle. Evernham je prepričan, da bo nova pogodba (začela bo veljati leta 2007) prinesla več denarja tudi neposrednim proizvajalcem, se pravi avtomobilistom. Lani je šampion serije NASCAR Tony Stewart zaslužil 7 milijonov dolarjev, kar ga sicer uvršča v srednji razred najbogatejših ameriških športnikov. Šestindvajset voznikov je dobilo več kot 4 milijone, 41 pa več kot en milijon dolarjev.