Mujanović popeljal Rijeko v evropsko ligo

Nogometaši Rijeke so na povratni tekmi kvalifikacij evropske lige igrali neodločeno proti Stuttgartu (2:2) in napredovali.

29. avgust 2013 21.11

Reka - Slovenski trener Matjaž Kek nadaljuje z odličnimi rezultati na klopi hrvaške Rijeke, s katero bo sodeloval v skupinskem delu evropske lige.

Rijeka se je v četrtem kolu pomerila s Stuttgartom in ga na prvi tekmi premagala z 2:1, na drugi pa z golom Gorana Mujanovića v 94. minuti izsilila neodločen izid (2:2), ki ji je zadoščal za napredovanje.

Hrvaški predstavnik je na povratni tekmi povedel v 30. minuti z golom Leona Benka. Nemci so za izenačenje potrebovali le šest minut, potem ko se je med strelce vpisal Christian Gentner, nato pa jim je vodstvo zagovotil Vedad Ibišević v 76. minuti. Ko je že vse kazalo na podaljške, sta pri gostujoča rezervista Ivan Močinić in Goran Mujanović izvedla protinapad, ki ga je uspešno zaključil Mujanović in poskrbel za veliko veselje svojega moštva.

Izjavo slovenskega strokovnjaka Matjaža Keka po napredovanju po evropsko ligo lahko poslušate v spodnjem videu.

Kampl zadel za zanesljivo napredovanje, v evropski ligi tudi Iličić in Samardžić

Nogometaši Salzburga so še drugič premagali Žalgiris (2:0) in napredovali s skupnim izidom 7:0. Za avstrijsko moštvo je na povratni tekmi kot prvi zadel slovenski reprezentant Kevin Kampl v 60. minuti, preostali gol je prispeval Marco Meilinger v 74. minuti.

V skupinskem delu evropske lige bo izmed slovenskih nogometašev igral tudi Josip Iličić, čigar Fiorentina je izgubila drugo tekmo proti Grasshoppersom (0:1), a napredovala zaradi večjega števila golov v gosteh. Slovenski reprezentant je v igro vstopil na začetku drugega polčasa in si v 93. minuti prislužil rumeni karton.

Uspešen je bil tudi Miral Samardžić s Šerifom, ki je z 2:1 premagal Vojvodino, v seštevku dveh tekem pa je zmagal s 3:2.

Povratne tekme četrtega kola kvalifikacij

Spartak Moskva - St. Gallen 2:4 (1:3) /1:1/

(Ozbiliz 1., Movsisyan 83.; Karanović  17., 32., Rodriguez  36., Janjatović 88.)

Rubin Kazan - Molde 3:0 (1:0) /2:0/

(Prudnikov 33., Eremenko 50., Azmoun 84.)

Astra - Maccabi Haifa 1:1 (1:1) /0:2/

(Gaman 27.; Rayo 34.)

Dinamo Kijev - Aktobe 5:1 (3:1) /3:2/

(Lens 9., Bezus 30., Mbokani 36., Ideye 52./11-m), Gusev 73.; Geynrikh 37./11-m)

Dila Gori - Rapid Dunaj 0:3 (0:1) /0:1/

(Schaub 46., Sabitzer 63., Behrendt 90.)

Stuttgart - Rijeka 2:2 (1:1) /1:2/

(Gentner 34., Ibišević 75.; Benko 30., Mujanović 94.)

Nordsjaelland - Elfsborg 0:1 (0:0) /1:1/

(Beckmann 71.)

Trabzonspor - Kukesi 3:1 (1:1) /2:0/

(Henrique 14., 64., Malouda 54.; Popović 11.)

Apoel Nikozija - Zulte-Waregem 1:2 (0:1) /1:1/

(Aloneftis 52.; Habibou 12., Naessens 90.)

St. Etienne - Esbjerg 0:1 (0:0) /3:4/

(Bayal Sall 73./ag)

Alkmaar - Atromitos Atene -:- (0:0) /3:1/ - tekma je bila v 57. minuti prekinjena zaradi požara