Trebnje – Odkar od leta 2005 ni več končnice na izpadanje, je Trimo eden najbolj stabilnih rokometnih prvoligašev. Vselej je igral v skupini za prvaka, enkrat zasedel tretje mesto, trikrat četrto, dvakrat peto in enkrat šesto. Najboljša šesterica je cilj tudi v novi sezoni.
Trimo je bil nazadnje četrti, prehitel je tudi Maribor, ki pa se je spet okrepil, med drugim je iz Trebnjega zvabil pomembnega igralca Miho Zarabca. Ponovitev uspeha bo težka naloga. »Četrto mesto ni več realno za nas. Osnovna cilja sta nastop v ligi za prvaka in uveljavitev kakšnega mladega igralca,« je želje osvetlil športni direktor Roman Šavrič.
Kdo v državi dela bolje z mladimi kot Ivan Vajdl, ki začenja tretjo sezono na klopi Trima. Kljub stalnemu zategovanju pasu je nadaljeval dobro delo Marka Šibile in Trimo je še naprej ena glavnih kovnic talentov. Sprememb v ekipi je bilo malo, zato bo uigranost pomemben adut. Najbolj se bo kajpak poznala odsotnost Zarabca, ki je odlično sodeloval s Stašem Skubetom, vendar Šavrič ne vidi vzroka za skrb: »Iz izkušenj vemo, da ni vse tako slabo, kot se zdi. Tudi ko so odšli Sebastian Skube, Željko Musa in David Miklavčič, se je vedno našel kdo, ki je potem lažje zadihal in se izkazal. Zdaj si denimo več obetamo od Uroša Paladina.«
Kapetan je Marko Radelj, organizacija igre bo v rokah Staša Skubeta, pomemben bo delež občasnega reprezentanta Jureta Sušina na levem krilu in obrambi. Poslovila sta se David Imperl in Blaž Radelj. V rubriki okrepitve najdemo Baska Alberta Aguirrezabalago (desno krilo), ki pa je bolj darilo kot nakup. V Trebnje se je namreč preselil kot partner krimovke Carmen Martin in ne bo predstavljal stroška. Novinec je tudi Ožbej Lukanc iz Loke. »Ker ima drugačen status, je Alberto je za nas bolj pomoč oziroma dodana vrednost. Ožbej se je prav tako lepo vklopil v naše delo. Pri organizaciji napada naj bi razbremenil Staša,« pravi Šavrič.
Trimo si je prislužil nastop v kvalifikacijah za pokal EHF, a se mu je odpovedal. Predsednik Toni Janc pojasnjuje, da so bili v takšno odločitev prisiljeni zaradi nezavidljivih finančnih razmer. »Dolgo smo odlašali z odločitvijo, saj nismo poznali tekmovalnega sistema in nismo imeli podatka o stroških. Naposled smo ocenili, da z vložkom, ki ga imamo na razpolago, ne moremo doseči odmevnega rezultata,« je pojasnil Janc, ki ne skriva denarnih težav. Pred leti je bil proračun pol milijona evrov, zdaj bodo veseli, če bodo zbrali 300.000 evrov. »Delujemo v dobro dolgoročnega obstoja kluba, rezultat ta čas ni na prvem mestu. Morda bo kdaj drugače. Iz tega, kar imamo, pa bomo skušali potegniti maksimum,« na trdnih tleh stoji Janc. Ena od težav je, ker se je na tem koncu nagnetlo precej prvoligašev (relativno blizu so Krško, Sevnica, Novo mesto, Ivančna Gorica, tudi Ribnica), zato je težko sponzorje iskati v širšem krogu. Časi so težki. V zadnjih letih se je le enkrat zgodilo, da je ligo končalo vseh 12 klubov. Po Jančevem mnenju ni vprašanje, ali bo spet kdo omagal pred ciljem, pač pa, koliko bo takšnih. Trima gotovo ne bo med njimi. Varčujejo na vsakem koraku, na roko jim gredo dobavitelji, prevozniki, s sodniki so se prvoligaši dogovorili o pocenitvi storitev, tudi igralci so uvideli, da so časi debelih krav mimo. Zato Janca in njegove toliko bolj moti, ker je RZS kotizacijo dvignila za 20 odstotkov: »Ob tem pa nam pisarna ni podala natančnega finančnega poročila za minulo sezono in načrta za prihodnjo, kot smo jo prosili. Če že nekaj plačujemo, si želimo vedeti, za kaj se porablja denar in s čim se zveza ukvarja.«