Veselo ob sprejemu Aljaža Pegana

Gimnastična zveza Slovenije je Aljažu Peganu, ki je na 39. svetovnem prvenstvu v Aarhusu osvojil naslov svetovnega podprvaka pripravila prijeten sprejem.

Objavljeno
25. oktober 2006 20.45
Ljubljana - Gimnastična zveza Slovenije (GZS) je ob izjemnem uspehu slovenskega telovadca Aljaža Pegana, ki je na 39. svetovnem prvenstvu v moški in ženski športni gimnastiki v Aarhusu osvojil naslov svetovnega podprvaka, pripravila sprejem ter se slovenski ekipi zahvalila za uspehe. Na prireditvi je reprezentanci čestital tudi legendarni slovenski telovadec Miro Cerar, ki je doma ob televizijskem sprejemniku stiskal pesti za našega asa.

Za Pegana pa je navijal tudi njegov reprezentančni kolega Mitja Petkovšek, ki je bil zaradi poškodbe na svetovnem prvenstvu, kjer je bil prvi favorit za zmago, ob nastop. "Čestitke Aljažu! Zdaj pa končno razumem, zakaj nekateri med spremljanjem kakšne napete tekme lahko doživijo infarkt," se je uvodoma pošalil najboljši telovadec sveta na bradlji in nadaljeval: "Zdaj končno verjamem, da je težje gledati, kot pa tekmovati. Ko sem navijal za Aljaža, sem se tako tresel, kot že dolgo ne."

Petkovšek je sicer z ekipo odpotoval na prizorišče SP, nato pa se je moral nastopu odpovedati. "V bistvu sem si ves čas lagal, da bom že nekako lahko nastopil, saj sem imel v rokavu še enega skritega aduta: protibolečinske tablete. Na koncu sem si žal moral priznati, da ne morem niti normalno trenirati, kaj šele tekmovati," je dejal "Mitko", ki pričakuje, da se bo lahko na mednarodno prizorišče vrnil najprej spomladi.

Vse oči pa so bile tokrat uprte v Pegana, ki je ponosno razkazoval novo pridobitev v bogati zbirki odličij - srebrno kolajno. "Res je, da pred odhodom od letošnjega prvenstva nisem veliko pričakoval, saj mi je zmanjkalo časa, da bi s trenerjem izpolnila načrte priprav, ki sva si jih zadala spomladi. Tudi na zadnji tekmi pred prvenstvom, svetovnem pokalu v Mariboru, se je pokazalo, da to ni to, saj sem naredil precej napak. Tudi s kvalifikacijsko vajo nisem bil najbolj zadovoljen, tako da sem bil kar presenečen, da je bila to tretja ocena," je odkrito priznal telovadec Trnovega.

Sprva je menil, da se je teden do finalnega nastopa vlekel kot jara kača, na koncu pa se je izkazalo, da mu je prišel še kako prav: "Iz dneva v dan sem imel boljši občutek za drog in več samozavesti, tako da sem v finalu lahko nastopil povsem sproščeno. Ko sem seskočil, sem vedel, da bo dovolj za eno od kolajn." Peganu se je za uspeh zahvalil tudi njegov pokrovitelj družba BTC, predsednik uprave Jože Mermal, sicer velik ljubitelj gimnastike, pa mu je ob čestitkah ter čokoladni terapiji v Vodnem centru Atlantis, ki jo je namenil tudi Petkovšku, predal še ček za 4000 evrov.

"Aljaževega uspeha sem se izjemno razveselil in kot je dejal že Mitja, je res težje gledati kot nastopati. Iz lastnih izkušenj lahko povem, da je težko gledati svojega 'ljubljenca', človek pri tem kar trpi, vendar je nato veselje ob uspehu dvojno! Grenka pilula ob tem je poškodba Mitje, ki prav tako sodi v ožji svetovni vrh, a to je usoda športnika. Ponavadi te tako in tako kaj podobnega doleti ob nepravem času, škoda ..." je povedal Cerar.

Vodstvo GZS pa je ob tem ocenilo tudi nastope preostalih telovadcev in telovadk, ki so nastopili na Danskem. "Ciljev, ki smo si jih zadali pred odhodom, v veliki meri nismo dosegli, ker je bila reprezentanca okrnjena zaradi poškodb in so zatajili tisti njeni členi, ki bi morali ekipi dati največ. Res pa je, da je bila naša izbrana vrsta z izjemno Aljaža in Blaža Puljiča najmlajša med vsemi, tako da se za prihodnost ni bati," je nastope moške ekipe ocenil selektor Edi Kolar, predsednik GZS pa je v imenu ženskega selektorja Silva Marinčiča dodal: "Obe telovadki sta se solidno predstavili. Medtem ko je Carmen Horvat dosegla rezultat kariere, pa Adeli Šajn vaji na gredi in parterju, s katerima bi lahko posegla zelo visoko, nista povsem uspeli, saj ji je bolezen pobrala preveč moči."