Johaugova za 13 mesecev na hladnem

Norveška smučarska tekačica si je sankcije nakopala z zlorabo steroidov, vrnila se bo pred ZOI v Pjongčangu.

Objavljeno
10. februar 2017 16.14
ap/Sweden Nordic Skiing Worlds
J. P.
J. P.

Oslo - Serijska svetovna prvakinja in dvakratna dobitnica olimpijskega odličja iz Sočija, 28-letna norveška smučarska tekačica Therese Johaug, trinajst mesecev ne bo smela tekmovati, saj jo je danes doletel suspenz po odkriti zlorabi steroidov. Kot je potrdila norveška smučarska zveza, je prejela za mesec krajšo prepoved od sprva predvidenih 14 mesecev, kar pomeni, da bo lahko brez težav nastopila na zimskih olimpijskih igrah prihodnje leto v Pjongčangu.

Kazen prepovedi nastopanja je sicer Johaugovi začela veljati lanskega 18. oktobra, ko je bila pozitivna na steroid klostebol, ki ga je domnevno zaužila s kremo za ustnice, ki ji jo je predpisal zdravnik, potem ko je Norvežanka v Italiji utrpela sončne opekline. V obrazložitvi sankcij je poudarjeno, da bi morala Therese sama poskrbeti, da ne bi prišla v stik s prepovedanimi substancami s seznama nedovoljenih sredstev, pri čemer slepo zaupanje zdravniškemu osebju ne zadošča. Zaradi kazni bo morala izpustiti prihajajoče svetovno prvenstvo v Lahtiju.