Še preden sta bili Adele in Amy, je bila Joss. Ko je bila še trinajstletna Jocelyn Eve Stoker iz Kenta (rodila se je leta 1987), ji je učiteljica za matematiko rekla, naj že neha sanjariti, saj ne bo nikoli postala pevka. A od prepevanja njene najljubše Arethe Franklin v domači kopalnici do svetovnih odrov ni trajalo dolgo.
Ko je zmagala na talent šovu Star for a Night televizijske mreže BBC in so se glasbene založbe začele pregovarjati, katera jo bo vzela pod okrilje, je razredničarka svetovala njeni mami Wendy, naj pusti šolo. Joss to ni preveč vznemirilo.
»Od nekdaj sem vedela, da nisem akademski, ampak bolj umetniški tip,« je rekla. Mama Wendy je prevzela vlogo menedžerke in podpisala pogodbo z založbo S-Curve Records. Uspešnice, kot so Sittin' On The Dock of the Bay Otisa Reddinga, pa Midnight Train to Georgia in You Make Me Feel Like A Natural Woman, so zazvenele sveže in mladostno v njenem nizkem contralto registru. Uspevala je pretežno s coverji znanih soul in r'n'b uspešnic.
Leta 2003 je pretresla svet z debitantskim albumom The Soul Sessions, ki ga je založba EMI Music, ki je prevzela svetovno distribucijo, prodajala v več milijonih izvodov. Že z drugim albumom Mind Body & Soul, na katerem je prevzela svetovne lestvice s hitom You Had Me, si je prislužila tri nominacije za grammyja. Prejela ga je leta 2007 za priredbo pesmi Family Affair v duetu z Johnom Legendom. Postala je najmlajša britanska izvajalka, ki se je s svojim albumom povzpela na vrh britanske lestvice UK Album Chart.
S tretjim avtorskim albumom Introducing Joss Stone je dosegla zlato naklado in prodrla na ameriške lestvice. Na Billboardovo lestvico se je vpisala kot najmlajša in najuspešnejša britanska pevka zadnjega časa. Album so opisali kot elektrificirano mešanico toplega starega soula, r'n'b-ja v slogu sedemdesetih, harmoničnega prepevanja ženskih zasedb Motowna in hip hop ritmov. Kako tudi ne bi, saj je album navdihnila njena tedaj končana ljubezen s sinom producenta založbe Motown.
V vsako državo na svetu
Z naslednjimi albumi je samo še nizala uspehe. Do danes je prodala več kot dvanajst milijonov albumov. Pri sedemnajstih letih se je kot najmlajša dobitnica britanske nagrade (BRIT Award) zapisala celo v Guinnessovo knjigo rekordov. Z desetimi milijoni funtov je bila leta 2012 peta najbogatejša britanska glasbenica, mlajša od trideset let. A ji je po tožbi založbe EMI ostalo le nekaj nepremičnin in veliko umetniške svobode.
Rada izpostavlja tudi svojo altruistično plat in nastopa na dobrodelnih koncertih proti vojni v Sudanu, se bori proti aidsu, malariji in tuberkulozi. Pridružila se je legendam v Band Aidu, organizaciji za boj proti mučenju živali, Peta pa jo je imenovala najbolj seksi vegetarijanka na svetu.
Sodelovala je tako rekoč z vsemi glasbeniki, od rockerjev U2, Micka Jaggerja – ki ima zanjo samo lepe besede, med drugim meni, da se še sama ne zaveda, kako dobra je v resnici –, raperjev The Roots in jazzerjev, kot je Herbie Hancock, do soul legend, kot je James Brown. Zadnje čase se rada podaja v bolj hiphopovske in reggae vode. Zaigrala je tudi v filmu Eragon, posodila svoj glas in stas v nekaj videoigricah, nastopila v avtomobilistični oddaji Top Gear in upodobila Anne of Cleves v nekaj epizodah uspešne britanske serije Tudorji.
Letos je posnela sedmi studijski album in si zadala neverjetno nalogo. Podala se je na turnejo Total World Tour, v sklopu katere bo koncertirala v vsaki državi na svetu. Na pot se je podala letos aprila, turneja pa naj bi trajala okoli tri leta. V nekaterih državah sodeluje z lokalnimi glasbeniki, kot na primer v Braziliji in Dubaju. Danes bo s šestčlansko spremljevalno skupino nastopila v Kinu Šiška.