LJUBLJANA – »Obtoženi Boštjan Šoba ima apartma na Floridi,« je dejala tožilka Jožica Boljte Brus, ko je včeraj na sojenju v spis vložila papirje. Ti menda dokazujejo, da je ubežnik, ko so ga po več letih, ko je bil na službeni poti, spet pripeljali na ljubljansko okrožno sodišče, debelo lagal. Šoba je namreč zatrdil, da je brez premoženja, kar pa sodeč po podatkih v članku o njegovem premoženju, ki je bil te dni objavljen v Slovenskih novicah, in preverjanju tožilke ne drži. Šoba je sicer zatrdil, da je apartma že zasegla banka: »Imam minus, in to velik,« je pojasnil. Tožilka je opozorila, da je ta okoliščina pomembna predvsem zaradi morebitnega izreka stranske denarne kazni in plačila dela stroškov sodnega postopka, ki se zaradi bega v tujino Boštjana Šobe in Borisa Šuštarja vleče kot jara kača.
Šuštarju z opozorili razvezali jezik
Na sojenju Šobi, ki mu očitajo, da je pomagal pri nečednih poslih nekdanjega državnega sekretarja na ministrstvu za gospodarstvo Borisa Šuštarja, je kot priča včeraj nastopil slednji. Šuštarju je morala, da se mu je razvezal jezik, z opozorili, da zdaj ni obtoženec, temveč priča in mora tako govoriti resnico in da bo kaznovan, če ne bo odgovarjal, pomagati sodnica. Ker zgodba zanj ni končana, saj je primer menda še na ustavnem sodišču, sprva ni hotel povedati ničesar, kar bi lahko uporabili proti njemu, a ga je predsednica senata Dejana Fekonja razočarala. »Bili ste pravnomočno obsojeni, tako da pravne dobrote ne morete izkoristiti, saj vam dvakrat ne morejo soditi,« mu je dejala. Šuštar je nato znova zanikal, da bi se šel razdeljevanje nepovratnih sredstev podjetjem, ki so morala za uslugo del sredstev vrniti njemu, in da bi imel prste pri tem tudi Šoba. »Vztrajam pri vsem, kar sem že povedal na sojenju, ko sem bil obtožen,« je povedal. Ženi Rosani, ki bi prav tako morala biti zaslišana, a se je menda opravičila, čeprav opravičilo do sodnice ni prišlo, pa je Šuštar nesel sporočilo, naj se to sredo do 12. ure prikaže na ljubljanskem okrožnem sodišču, sicer ji bodo pri tem pomagali policisti.
Nadaljevanje sledi
Sojenje Šobi, ki po dolgih letih skrivanja v Kanadi sedi na zatožni klopi zaradi očitkov, da se je v času, ko je gospodarsko ministrstvo na podlagi razpisov iz let 1998 in 1999 podjetjem podeljevalo sredstva, del sredstev znašlo tudi na računu njegovega podjetja, se nadaljuje jutri.