SLOVENSKA BISTRICA – Svečke ob cesti, ki vodi na nadvoz nad avtocesto pri Slovenski Bistrici, so pričale o tragediji, v kateri je predsinoči življenje izgubila 36-letna Jasna Uršič iz Radizela pri Mariboru. »Sploh ne morem verjeti, kaj se je zgodilo. Šele ob dveh zjutraj sem se vrnil iz Bologne,« nam je včeraj na kraju dogodka dejal Jasnin partner Boštjan in si s solzami v očeh ogledoval kraj nesreče, kjer se je ustavilo srce njegove ljubljene. »Pričakovala sva drugega otroka. Bila je noseča,« je dodal in sedel v terenski avtomobil. Čakalo ga je še eno težko srečanje, z Jasninimi starši.
Telefonirala je
Ker je bil partner na službenem potovanju v Italiji, se je Jasna tragičnega popoldneva mudila na obisku pri svojih starših v rojstnem Laporju. Z dveletnim sinom sta se v renaultu modusu nekaj minut pred osmo uro zvečer vračala iz Laporja mimo Črešnjevca proti Slovenski Bistrici. Na koncu ravninskega dela, kjer cesta zavije v rahel in pregleden levi ovinek (preden se začne nadvoz na avtocesto), je Jasna ustavila avtomobil zunaj cestišča, na dovozni poti, ki vodi k čistilni napravi. Izstopila je in se podala na desno stran francoskega avtomobila. Očividci trdijo, da naj bi telefonirala in se zato ustavila, drugi pravijo, da je najverjetneje želela kaj opraviti pri svojem dveletnem sinku, ki je najverjetneje spal v otroškem sedežu na desni strani zadnje klopi.
Ko je Jasna izstopila, je za njo pripeljal 21-letni voznik, po naših podatkih Matic Repnik, s fiatom pando, iz okolice Slovenske Bistrice.
VEČ V TISKANI IZDAJI SLOVENSKIH NOVIC: Na sodišču se bo moral zagovarjati zaradi povzročitve prometne nesreče s smrtnim izidom iz malomarnosti in zapustitve poškodovanca v prometni nesreči brez pomoči













