Cerkvica namesto hiše

Za iskalce posebnih nepremičnin v Italiji ponujajo novost. V prodajnih oglasih se poleg nekdanjijh industrijskih stavb namreč vse pogosteje pojavljajo desakralizirane cerkvice.

Objavljeno
24. april 2009 10.43
Avstrijski reševalci so Slovenko, ki ji je v Visokih Turah na višini 3100 zdrsnilo našlo nepoškodovano.
Panorama
Panorama
Kupci so se zadnja leta navduševali za stanovanja, urejena v nekdanjih industrijskih stavbah, zdaj pa se iskalcem posebnih nepremičnin ponuja novost. V prodajnih oglasih na vodilni italijanski nepremičninski spletni strani www.immobiliare.it se namreč vse pogosteje pojavljajo desakralizirane cerkvice. Marsikoga utegnejo zamikati, saj so posejane tako rekoč po vsem polotoku. Kar nekaj jih je v Toskani: najstarejša iz ponudbe je cerkev iz leta 850 v Volterri, v Firencah je za 780.000 evrov na voljo velika 170 kvadratnih metrov, v mestu Lucca pa so eno od njih že spremenili v vilo z dvema nadstropjema in urejeno mansardo. Pred njo je možnost tudi za postavitev bazena, med drugim poročajo v Panorami. Baročna cerkvica iz 18. stoletja se prodaja v starem delu Astija v Piemontu, v Olevanu sul Tusciano v Kampanji pa je cerkev iz 14. stoletja mogoče kupiti že za 90.000 evrov. Novega lastnika čaka tudi majhna cerkev brez centralne kurjave na enem od gričev v Vergatu v Emiliji.

 

Na spletni strani poudarjajo, da te nepremičnine na prostem trgu niso znamenje znak dekadence. Menijo, da bodo novi lastniki in nova namembnost rešili te zagotovo zelo posebne nepremičnine pred zobom časa in jim omogočili preživetje tudi v sodobnih časih.


Iz tiskane izdaje Dela