Je medije okužila apokaliptična gripa?

Poročevalec o zdravstvenih zadevah za televizijo CNN Sanjay Fupta je povedal, da vsako leto zaradi običajne gripe in njenih posledic umre okoli 36.000 Američanov, pa nihče ne dela takšne panike kakor zaradi novega virusa.

Objavljeno
29. april 2009 10.43
Boris Čibej
Boris Čibej
Washington - »Kabelska televizija ima 24 ur, ki jih mora zapolniti, a toliko vznemirjajočih stvari se pač ne dogaja. Če pa prestrašiš ljudi, te bodo še naprej gledali,« je za Washington Post izjavil nekdanji poročevalec za televizijske mreže NBC, ABC in CNN Mark Feldstein, ki zdaj predava novinarstvo na univerzi Georgea Washingtona v ameriški prestolnici. Dekan katedre za novinarstvo na bostonski univerzi Tom Fiedler, ki je nekoč urejal dnevnik Miami Herald, pa pravi, da »imamo novinarji težnjo, da bi zveneli apokaliptično, a apokalipse še nismo doživeli«.


Tako sta učitelja bodočih predstavnikov sedme sile komentirala zadnje dneve poročanja ameriških medijev, ki jih povsem »okužil« novi virus prašičje-ptičje-človeške gripe. Čeprav so v ZDA, ki ima več kot 306 milijonov prebivalcev, odkrili le 40 primerov okužbe, pa še te so se večinoma razvile v blažjo obliko gripe, so prve strani vodilnih časopisov krasili naslovi, da se ZDA »pripravljajo na najhujše«.


»Kar zdaj potrebujemo, je zlasti izbruh pomiritve,« je za televizijo Fox News izjavila nekdanja novinarka New York Timesa Judith Miller, glavni poročevalec o zdravstvenih zadevah za televizijo CNN Sanjay Fupta, ki je bil nekaj časa celo v igri za novega zdravstvenega ministra, pa je povedal, da vsako leto zaradi običajne gripe in njenih posledic umre okoli 36.000 Američanov, pa nihče ne dela takšne panike kakor zaradi novega virusa.


Iz sredine tiskane izdaje Dela