Od naše dopisnice
Yao Ming je najbolj znan kitajski športnik, odkar pa se je proslavil na mestu srednjega igralca pri houstonskih Rockets, kitajski in svetovni mediji spremljajo vsak njegov korak. Ko se je pred dvema letoma in pol poročil s svojim dolgoletnim dekletom, nekdanjo srednjo igralko v kitajski ženski košarkarski reprezentanci, ljudstvo od visokega para veliko pričakuje. Ravno tako kot takrat, ko so trenerji Yao Mingovih staršev oba košarkarja seznanili in pri tem trdili, da se bosta »dobro razumela« ravno zato, ker sta oba toliko višja od povprečno visokih Kitajcev. Pri tem so si po tihem želeli, da bi se iz njune zveze rodila športna zvezda.
Devetindvajsetletni Yao Ming in njegova leto dni mlajša žena sta se rodila v času omejitvene »politike enega otroka«, zato sta oba edinca. Ker je zdaj zakonom, sklenjenim med edinci, dovoljeno imeti dva otroka, so oboževalci izrazili »upanje, da bosta Yao Ming in Ye Li nadaljevala gradnjo stebrov prihodnje generacije kitajske košarke«.
Yao Ming je bil zaradi poškodbe stopala prisiljen izpustiti eno sezono igranja z Rockets. To pa je njemu in Šanghajski mestni oblasti prišlo prav za celo vrsto promocijskih akcij, ki se jih je Yao lotil pred začetkom letošnje svetovne razstave. Zakonca nista hotela razkriti, kje bo otrok junija rojen, pričakovati pa je mogoče, da jima bo njuno rodno mesto ponudilo dobre razmere za prihod malega Yaa na svet, zlasti zato, ker bo dojenček ravno sredi svetovne razstave takoj postal najprivlačnejša propaganda za 24-milijonsko velemesto.
V Šanghaju je vse visoko, tako nebotičniki kot ljudje. Nič nižji pa ni tudi šanghajski občutek za marketinško vrednost dojenčka, za katerega strokovnjaki pravijo, da bo zrasel približno od dveh metrov do 2,21 metra, če bo deček. Če pa bo punčka, bo visoka od 194 do 208 centimetrov.
Iz tiskane izdaje Dela