Vse odkar je leta 2002 prišel na Kitajsko, se Mark Ndesandjo izogiba publiciteti in nikoli ne pripoveduje o svoji krvni zvezi z Obamo. Mark in Barack imata istega očeta, materi obeh pa sta Američanki. Ruth Nidesand je bila tretja žena kenijskega ekonomista Baracka Obame starejšega, oba otroka, ki sta bila rojena v tem zakonu (mlajši sin David se je leta 1987 smrtno ponesrečil z motorjem) sta dobila priimek po materi.
Zasebnost, v kateri živi Mark Ndesandjo, pa le še dodatno podpihuje željo Kitajcev, da bi kaj več izvedeli o Američanu, rojenem v Keniji, ki se je izobraževal na Stanfordu, ki je poročen s Kitajko in ki pogosto sodeluje v človekoljubnih dejavnostih na jugu države. Takoj ko je prispel v Shenzhen, je obiskal sirotišnico, nato pa na svojem petkovem koncertu pripovedoval o tem, da ne more pozabiti otrok, ki so eden poleg drugega ležali na posteljicah, in vzgojiteljic, ki si na vse mogoče načine prizadevajo, da bi poskrbele za vse te otroke. »Otrok z velikimi črnimi očmi me je prijel za prst in me ni hotel izpustiti,« je dejal Ndesandjo, preden je sedel za klavir in svoj glasbeni večer začel s kitajsko skladbo Reka Liuyang. Zaslužek od koncerta je podaril sirotišnicam.
Ndesandja so pred koncertom predstavili kot svetovalca za strateški marketing, v Shenzhenu pa je znan tudi kot pobudnik verige restavracij pod imenom Cabin BBQ. Glasba je njegova amaterska strast, po izobrazbi pa je fizik z diplomo MBA. Vodi internetno družbo World Nexus, ki kitajskim podjetjem pomaga vzpostavljati stike s tujimi partnerji, a celo na spletni strani te družbe ni mogoče zaslediti njegovega imena. Na kitajski televiziji so ga nekajkrat prikazali, kako piše kaligrafijo in otroke poučuje klavir, pri čemer se z njimi pogovarja v tekoči kitajščini. Celo ko je v petek napovedal, da bo moral čez nekaj dni odpotovati v Ameriko, seveda zato, da bi se udeležil inavguracije novega predsednika, ni omenil svojega polbrata. Ko je vodja območne trgovinske zbornice Harley Seyedin izrazil svojo naklonjenost Obami, je Ndesandjo dodal le: »Tudi jaz imam rad mojega predsednika!«
Kitajski novinarji so podrobno proučevali obliko glave, telesno konstitucijo in način, na katerega se Mark smeje, da bi našli morebitno podobnost z Barackom Obamo. Ko je Ndesandjo povedal, da je pravkar končal pisanje romana »Od Nairobija do Shenzhena«, da pa še nima založnika, je to še dodatno spodbudilo zanimanje za njegovo novo delo. Prevod Obamove knjige »Pogum upanja: razmišljanja o vrnitvi ameriških sanj« iz leta 2006, ki je bil na Kitajskem objavljen septembra lani, so prodali v več kot sto tisoč izvodov. Kitajske oboževalce novega ameriškega predsednika očitno zanima, o čem in kako piše njegov polbrat.