Lastnica je stanovanje kupila v tretji gradbeni fazi, ko sta bili na tem mestu še načrtovani dve manjši stanovanji, hkrati pa dovolj zgodaj za temeljito spremembo. Z investitorjem se je namreč dogovorila za ureditev večjega stanovanja. Zdaj je na 168 kvadratnih metrih površine sodobno zasnovan dom za tri stanovalce. Zasnovo in izris opreme je z upoštevanjem njenih želja izdelala arhitektka Tina Božičnik. Kot pravi gostiteljica, so ji blizu moderna, minimalistična oprema, veliki odprti prostori z visokimi stropovi, ne mara pa kiča in odvečnih dodatkov. Zato teh ni ne po stenah ne policah, razen redkih umetnin.
Stanovanje je razdeljeno na dva dela. Prvi obsega hodnik z dvema garderobnima omarama, dve otroški sobi, manjšo kopalnico in pralnico, nato pa se razširi v velik kuhinjsko-bivalni del. Ta je odprt do slemena, tako da se vidijo tramovi strešne konstrukcije, ki ob belih zidovih izstopajo v barvi lesa. Zaradi tega in velikih steklenih površin deluje prostorno in svetlo. Če se sprehodimo naprej skozi steklena vrata, pa se odpre drugi del stanovanja: spalnica z garderobno sobo in večjo kopalnico. Ob njiju je delovna soba, ki še nastaja. Pisalna miza in knjižni kubusi so namreč v izdelavi.
Vse pohištvo v stanovanju je izdelano po meri. Lastnica se je odločila za temno vrsto lesa venge, iz katerega je tako kuhinjsko pohištvo kot jedilna miza, klubska mizica, pa tudi kopalniški elementi in podest za posteljo v spalnici. Ogromna, udobna sedežna garnitura v dnevnem delu stanovanja ponuja pogled na kamin. Ta je obdan z zanimivo dekoracijo, ki prav izstopa ob minimalizmu barv in materialov. Izdelal jo je slikar Matic Golja, motiv nad kaminom pa se ponovi tudi na umetniški sliki, ki visi na steni nasproti. Tu in tam so po stanovanju razporejeni ogromni lonci s kaktusi. Kot pojasni lastnica, ima rada rože, a kaj ko je toliko dela z njimi. Zato si je omislila manj občutljive, to so kaktusi in sočnice, ki v ogromnih loncih pritegnejo pozornost in so tudi ena redkih dekoracij v prostorih.
Kot še pove gostiteljica, so ji všeč rjavi, zemeljski odtenki, pa tudi zelena barva je med njenimi najljubšimi. Prav slednja je za poudarek v osrednjem prostoru, kjer se pojavlja na omaricah, in v kopalnici kot mozaik na steni prhe in dodatkih. Kopalnica pa ni posebna le zaradi lepe kombinacije barv, ampak tudi kopalniške keramike in steklene stene. Stena, ki jo ločuje od spalnice, je namreč steklena in na prvi pogled delujeta kot en prostor. V kopalnici je posebna tudi prha podjetja Flamina. Po tleh je namreč posebna keramika, ki med umivanjem zaradi strukture površine masira noge. Postelja je vgrajena v lesen podest, ta pa je osvetljen z vgradnimi lučkami. Posteljni vložek ni običajna vzmetnica, ampak je vodna postelja. Odkar spi na njej, pojasni gostiteljica, nima več nikakršnih težav s spanjem.
Pohištvo in barve za otroški sobi sta izbirala gostiteljičina sinova sama. Tako je nekaj delov pohištvo v rdeči barvi, stene pa so popestrili s temno modro. Rdeča se pojavi tudi v njuni kopalnici.
Po dobrem letu bivanja v stanovanju po besedah gostiteljice vedno znova, tako ona kot otroka, ko se vračajo domov, ugotovijo, da so zelo radi doma. Pri njih pa se dobro počutijo tudi prijatelji, ki z veseljem pridejo na obisk. Kar precej se jih lahko zbere v osrednjem, bivalnem prostoru, pa ni občutka, da je gneča. Kot še dodaja, ji je slog opreme, ki ga je izbrala za stanovanje, res všeč, a po drugi strani ji je blizu tudi francoski podeželski. O njem je celo razmišljala, ko se je odločala, kako opremiti bodoči dom. Na koncu se sicer ni odločila zanj, a kot dodaja, si nekoč želi zgraditi podeželsko hiško, ki bo zaživela s kosi pohištva, kot bi jih prinesli iz francoske Provanse.
Iz Delove priloge Deloindom!