V prlogi Ona preberite ...

Pomislite, kdaj ste šli nazadnje od doma brez prenosnega telefona. In kolikokrat v minuti osvežite ikono s prihajajočo elektronsko pošto? Strokovnjaki razlagajo, da pošiljanje in prejemanje telefonskih sporočil in e-pošte hranita ego.

Objavljeno
31. avgust 2009 14.30
Uredništvo One
Uredništvo One
Pomislite, kdaj ste šli nazadnje od doma brez prenosnega telefona. In kolikokrat v minuti osvežite ikono s prihajajočo elektronsko pošto? Se pravi, med službenim časom? Strokovnjaki razlagajo, da pošiljanje in prejemanje telefonskih sporočil in e-pošte hranita ego. Podobno je s čezmerno dovzetnostjo za internet. Če si dneva ne morete zamisliti brez spletnih računalniških iger, morebiti pisanja bloga, prebiranja forumov in podajanja komentarjev, brskanja po vsebinah z glasbo in filmi ter vas zadovoljujejo zgolj virtualni stiki na straneh za mreženje – je znak za alarm. Pogovarjali smo se z zdravnikom Mihom Kramlijem iz Nove Gorice, ki se edini v Sloveniji ukvarja z odvisnostjo od interneta.

Od svetovnega spleta pa gotovo ni odvisen, njegova svetost Mahamandalešvar Paramhans Svami Mahešvarananda, ki je pobudnik Svetovnega mirovnega vrha, ustanovitelj organizacije World Peace Council of Swami Madhavananda, avtor sistema Joga v vsakdanjem življenju in ključna oseba organizacije Zveze društev Joga v vsakdanjem življenju ter rdeča nit vseh aktivnosti, ki so povezane s Svetovnim mirovnim vrhom. Svamidži, kot ga imenujejo njegovi učenci, je naslednik linije duhovnih učiteljev, modrecev in samorealiziranih jogijev, ki izvirajo iz okoliša Himalaje. Pogovor je potekal v ljubljanskem ašramu, kjer sem se imel srečo pogovarjati z učiteljem, ki je večkrat obšel celoten svet, pomagal nešteto ljudem. Kamor koli pride, prinese v prostor posebno energijo, ki je ne pozabiš, zatrjuje Rok Terkaj, ki se je z njim
pogovarjal posebej za Ono. Svamidži je izrazil velike simpatije do Slovenije, dejal pa je tudi, da je »vsaka kultura dobra, a najboljša je agrikultura.«

Več si preberite v jutrišnji Oni