Da je pogodba o reprogramiranju dolgov že tako rekoč nared, so včeraj potrdili v več domačih bankah pa tudi v Drogi Kolinski. »Pogovori z bankami potekajo in dobro napredujejo,« so se odzvali v Drogi Kolinski, medtem ko bankirji pravijo, da bi se lahko pogodbe podpisale že v nekaj dneh.
Droga Kolinska ima po dosegljivih informacijah približno 180 milijonov evrov dolgov, pri tokratnem reprogramu pa naj bi sodelovalo sedem bank, družba jim dolguje približno 140 milijonov evrov. Med njimi naj bi bile po dosegljivih podatkih tudi Nova Ljubljanska banka, Unicredit banka Slovenija, banka SKB in druge. Za kakšno časovno obdobje bi banke Drogi Kolinski podaljšale rok vračila dolgov in pod kakšnimi pogoji, bankirji nočejo razkrivati, poudarjajo, da načelna pripravljenost za to obstaja, saj je Droga Kolinska podjetje s stalnim denarnim tokom, ki ima kar nekaj premoženja v Ljubljani in Izoli. Bankirjem naj bi bil reprogram v interesu tudi zato, ker bi si z utrditvijo poslovanja v hčerinski družbi na dolgi rok izboljšali možnosti za poplačila v matičnem holdingu Istrabenzu. Bankirji pri reprogramih ponavadi zahtevajo dodatna zavarovanja (torej hipoteke, menice, poroštva in podobno, op. p.). in menda sta si obe strani tudi pri tem že precej blizu.
V zadnjem času veliko vprašanj zbuja morebitna prodaja Droge Kolinske. V projektu finančnega prestrukturiranja Istrabenza so namreč predvidena tudi dezinvestiranja, pri čemer bi bila predmet prodaje lahko Droga Kolinska. Po dosegljivih informacijah naj bi potencialni kupci informacije o tem menda iskali tudi pri domačih bankirjih. Ali to drži, smo včeraj želeli vprašati predsednika uprave Istrabenza Bogdana Topiča, vendar nam ga ni uspelo priklicati.
Iz tiskane izdaje Dela