Vlagatelji so v zadnjih tednih posvečali nekaj več pozornosti delnicam Petrola, ki so se v preteklem tednu približale meji 300 evrov za delnico, moči za preskok tega nivoja pa zaenkrat niso imeli.
Investitorje v delnice naftnega trgovca privlači zlasti stabilno poslovanje, ugodno vrednotenje in solidna dividenda, obenem pa še vedno ostaja odprto vprašanje deregulacije cen posameznih pogonskih goriv oziroma liberalizacija trga naftnih derivatov, ki bi Petrolu dala možnost, da ob trenutnem obsegu prodaje zasluži več in delničarjem prinese več dobička.
Vendar vprašanje nadaljnje liberalizacije trga naftnih derivatov zaenkrat ostaja neodgovorjeno v predalih vlade, saj je ta ponovno podaljšala obstoječ način izračunavanja cen.
Zanimive so tudi delnice Gorenja. Njihova vrednost se je po manjši korekciji ponovno vrnila v območje osmih evrov, ta meja pa je bila ob koncu preteklega tedna tudi presežena. Glede na razpoložljive informacije je v tem trenutku nemogoče soditi, kam bodo vodili rezultati skrbnega pregleda, ki ga izvaja japonski velikan Panasonic, zagotovo pa trenutna situacija pušča veliko možnosti za ugibanja in špekulacije.
Vrednosti ostalih pomembnejših podjetjih na Ljubljanski borzi so v preteklem tednu ostale bolj kot ne nespremenjene oziroma so malenkostno padle. Cena Krke se kljub dodatnemu povpraševanju, ki ga generira družba sama z nakupom lastnih delnic, zadržuje pod 60 evri, podobno pa se Luka Koper kljub zelo dobrim poslovnim rezultatom ne uspe dvigniti nad mejo 23 evrov.
Mogoče pa si lahko nekoliko bolj svetle prihodnosti obetajo delničarji Intereurope. Po neuradnih informacijah naj bi se za nakup tega logista zanimala domača Pošta, vendar pa naj bi bila do dogovora oziroma morebitnega posla očitno še dolga pot.