konec in takrat bodo ugotovili, da so jih konkurenčna podjetja, ki so kljub kriznim časom tvegala vlaganja v razvoj, prehitela. Zamujeno bodo težko nadomestili. Potrudili se bomo, da bomo v državi uresničili še nekaj drugih razvojnih programov na energetskem področju, med drugim tudi plinovod Južni tok," je povedal Lahovnik.
Gradnja tretje Naftine tehnološko najsodobnejše tovarne formalina, ki obratuje po strogih okoljevarstvenih merilih EU, bo omočila povečanje in pocenitev proizvodnje lesnih lepil visoke kakovosti. Nafta lepila skoraj v celoti prodaja na trgu EU. Še letos bodo v Nafti začeli graditi še
četrto tovarno za proizvodnjo formalina, stala pa bo 12 milijonov evrov.
Lahovnik je na vprašanje, kaj se bo zgodilo, če lastniki, kljub torkovi skoraj soglasni odločitvi na skupščini družbe, do 31. maja ne bodo dokapitalizirali Mure v višini 8,5 milijone evrov, ali vsaj v višini 70 odstotkov zneska (5,95 milijonov evrov), odgovoril, da je možna še druga rešitev. "Če dokapitalizacija ne bo uspela, se lahko Mura vključi v posebno družbo za prestrukturiranje, ki jo bo ustanovil Kad. Na ta način bo lahko država neposredno pomaga Muri. Vendar pred tem, seveda v primeru neuspešne dokapitalizacije, bo potrebno zelo natančno oceniti, kolikšna je vrednost Mure. Če bi država Muro dokapitalizirala za zelo visoko ceno, bi morala objaviti prevzemno ponudbo. Od tega bi lahko imeli korist predvsem lastniki in banke. Skrbno bo potrebno narediti program prestrukturiranja in tudi vedeti se bo moralo, za kaj bo porabljen denar, ki se bo prelil v Muro. Mura ni običajna družba, saj zaposluje 3300 ljudi v gospodarsko slabo razvitem in socialno občutljivem okolju. Njen zlom bi pomenil eksplozijo socialne bombe za pokrajino in njene prebivalce," je povedal Lahovnik.
Murin prokurist Zdenko Podlesnik bo šele v ponedeljek zjutraj, na plačilni dan, vedel, ali bodo zaposleni dobili aprilske plače. Mura potrebuje za izplačilo mesečnih neto plač zaposlenim 1,8 milijona evrov, oziroma 2, 5 milijona evrov bruto.