Vlada potrdila načrt Elesa

Do 2020 je predviden prevzem 100-kilovoltnega omrežja in tudi dobiček za državo.

Objavljeno
06. oktober 2016 18.53
jsu/ELES
B. T.
B. T.

Ljubljana – Vlada je prvič doslej potrdila dolgoročni strateški načrt poslovanja družbe Eles, za obdobje med 2016 in 2020. Prvi strateški načrt, za obdobje med 2011 in 2015, je Eles večinoma uresničil, vendar pa je, kot pravijo, slovenska energetika pred številnimi izzivi, zato so tudi pripravili nov strateški načrt.

Med poudarki je celovit nadzor nad delovanjem 400- in 220-kilovoltnega prenosnega omrežja, poleg tega pa prevzeti še nadzor nad celotnim zazankanim 100-kilovoltnim omrežjem. V načrtu je tudi nov zakup sistemskih storitev pri sistemskih operaterjih prenosnih omrežij sosednjih držav, s čimer so že doslej zniževali strošek terciarne regulacije.

Še naprej si bo Eles prizadeval tudi za ustrezno daljnovodno povezovanje s sosedami, pa tudi za primerne cene čezmejnega prenosa elektrike. Državi pa napovedujejo tudi zagotavljanje dobička. »Zaradi dosedanjega uspešnega razvoja, zaradi izjemno visoke stopnje uresničitve preteklega strateškega poslovnega načrta, zaradi izjemnega nabora kompetentnih in zavzetih zaposlenih ter vse večje agilnosti družbe sem prepričan, da bomo kos tudi prihodnjim izzivom,« pravi Aleksander Mervar, direktor Elesa.