Izstopi iz celjske območne GZS

Celjska območna organizacija Gospodarske zbornice Slovenije je do torka že prejela 86 odstopnih izjav iz zborničnega članstva.

Objavljeno
23. november 2006 14.08
Samo Hribar Milič in Jožko Čuk
Celje/Ljubljana – Celjska območna organizacija Gospodarske zbornice Slovenije (GZS) je do torka že prejela 86 odstopnih izjav iz zborničnega članstva. "Med odstopnimi člani je največ malih podjetij, 26 je samostojnih podjetnikov, tudi trije večji gospodarski sistemi so se odločili za izstop iz zbornice," je na današnji novinarski konferenci v Celju povedal direktor celjske območne organizacije GZS Jože Pušnik.

Poudaril je, da je med odstopnimi člani precej takšnih, ki so bili člani združenja za trgovino in se bodo priključili novi trgovinski zbornici. Celjska območna organizacija GZS ima sicer 5106 članov, od tega jih je 3050 zavezancev za plačilo članarine. Pušnik je tudi pojasnil, da so na celjski območni zbornici zaposlene štiri osebe, zato odpuščanja zaradi izstopa iz članstva ne pričakuje. Dodal je, da se bo število njihovih članov, ki si želijo izstopiti, še povečalo, vsak član, ki želi izstopiti, pa mora podati pisno izjavo o odstopu. Vzrokov za izstop ne rabi pojasniti.

Na novinarsko vprašanje, zakaj se člani odločajo za izstop, je Pušnik povedal, da ti člani menijo, da je bila zbornica neučinkovita in predraga. Šentjurski Alpos, ki sicer ostaja član zbornice, je npr. doslej plačeval 1000 evrov mesečne članarine.

Hribar Milič po 14-letni vladavini Čuka

Skupščina Gospodarske zbornice Slovenije je na včerajšnji seji najprej sprejela spremenjen 75. člen statuta, s čimer je vodstvo zbornice zamenjala tako, da nikomur ni bilo treba oditi s sklonjeno glavo. Del vsebine dopolnila k 75. členu statuta namreč pravi: »Z dnem uveljavitve tega statuta preneha mandat sedanjemu predsedniku GZS in generalnemu direktorju GZS. Skupščina imenuje začasnega predsednika GZS, dokler ne bodo izvoljeni novi organi. Začasni predsednik opravlja svojo funkcijo poklicno in z istimi pogoji kot sedanji predsednik.«. S tem je dolgoletnega predsednika Jožka Čuka zamenjal Samo Hribar Milič, generalni sekretar Združenja delodajalcev Slovenije.

Nekdanji predsednik Čuk se je zahvalil za potrditev statuta, kar je po njegovem mnenju zelo pomembno za nadaljnje delovanje zbornice. Spomnil je, da je zbornico vodil 14 let, torej v obdobju velikih sprememb. Opozoril je, da v tem obdobju zbornice ni marala nobena vlada, najmanj pa sedanja, saj je zadnji predsednik vlade ni niti obiskal, šel pa je v ameriško. Nanizal je, kaj vse je zbornica pod njim dosegla, ter se zahvalil sodelavcem, da je zdaj GZS med najboljšimi v Evropi.