Po podatkih Eurostata lani v Sloveniji prvič nismo delali več od povprečja EU 28, ampak smo z uradno izmerjenimi 41,4 ure na teden dosegli povprečje Unije. Tako v EU kot v Sloveniji se delovnik skrajšuje: v Sloveniji smo leta 2006 delali 42,5 ure na teden, v EU pa 41,9 ure, tudi pred desetimi leti so o najdaljšem delovniku v Evropi poročali iz Turčije (55,1), v EU pa iz Avstrije (44,2).
Raziskava (spletni panel), ki so jo opravili v Valiconu in v kateri je sodelovalo nekaj manj kot 5300 polnoletnih prebivalcev Slovenije, se je precej približala Eurostatovim podatkom. Delovni teden anketiranih je v povprečju dolg 41,8 ure. Delu največ časa namenjajo lastniki podjetij, obrtniki, drugi podjetniki, moški pa po teh podatkih v povprečju delajo dobre 3,5 ure več kot ženske.
V Valiconu opozarjajo, da so anketirance spraševali po delu v službi, odgovori pa so subjektivne ocene. Tako so posamezniki lahko odgovore prikrojili, lahko so tudi odraz dejstva, da je delo visoko cenjena vrednota. Izkušnje tudi kažejo, da so ženske pri tovrstnih ocenah načeloma realnejše. Ne glede na to pa so razlike takšne, da lahko upravičeno domnevamo povezavo med delovnim časom ter spolom, starostjo in delodajalcem.