Alen Krajnc iz Vidma pri Ptuju je že star znanec Lekove kadrovske službe, saj je bil tokrat že drugič na Bio kariernem zajtrku Leka. Prvič se ga je udeležil pred dvema letoma, proti koncu magistrskega študija biomedicine in kemije na univerzi v Nottinghamu.
Z Lekom je nato ostal v stikih, lani so ga povabili na razgovor, a se je raje odločil nadaljevati šolanje do doktorata iz organske kemije na Oxfordu. »Pred sabo imam vsaj še štiri leta študija, a se na koncu te poti vendarle vidim v Leku in zato sem danes tu,« je ob tej priložnosti povedal za Delo.
Za Nottingham se je odločil, ker, kot pravi, za kariero v razvoju zdravil potrebuješ širino, zgolj kemija ne zadošča. Na nottinghamski univerzi je našel pravo kombinacijo, ki je vključevala tudi medicinske predmete, anatomijo, fiziologijo, farmakologijo ...
Potreben je miks
»Doktorski študij organske kemije na Oxfordu je precej eksperimentalen, ne toliko teoretičen. Precej časa preživim v laboratoriju, nimam nobenih obveznih predavanj, delam na razvoju novih antibiotikov. Ker je ena od nalog mentorstvo magistrskemu študentu, s tem pridobivam še druge kompetence. Take, ki jih potrebuješ v podjetju, kot je Lek, recimo, komunikativnost, sposobnost za timsko delo,« je povedal zagnani mladenič.
Po študiju, ko začneš razmišljati o tem, da bi se zaposlil in si ustvaril družino, se vprašaš, kje. Krajnc se pri izbiri med Veliko Britanijo in Slovenijo odloči z lahkoto. Prepriča ga življenje pod Alpami, domači zrak, zelenje, geografska majhnost, okusna hrana, prijazni ljudje, pripravljeni pomagati.