Mali delničarji za preklic skupščine PL

Ker družbe iz skupine Pivovarne Laško niso objavile prevzema Mercatorja, vse bolj napreduje tožba 116 malih delničarjev, ki zahtevajo odškodnino je sporočil Kristjan Verbič.

Objavljeno
17. avgust 2009 21.28
Vanja Tekavec
Vanja Tekavec
Ljubljana - Na skupščinah Pivovarne Laško rado zavre. Zdaj kaže, da bi lahko zavrelo že pred skupščino, sklicano za konec avgusta, saj se temperatura na vseh koncih in krajih dviga, vse več pa je tudi pravnih zahtev, povezanih z njenim sklicem. Kaže, da bo za zadnje presenečenje poskrbelo Vseslovensko združenje malih delničarjev pod taktirko Kristjana Verbiča, ki napoveduje zahtevo za preklic avgustovskega srečanja delničarjev. V združenju so namreč prepričani, da za skupščino ni nobenega razloga, saj so delničarji pivovarne že glasovali - zadnji dan maja na stopnicah kulturnega doma v Laškem.

 

Vse bolj pa napreduje tudi tožba, ki jo namerava Vseslovensko združenje malih delničarjev (VZMD) kmalu vložiti zoper skupino Pivovarna Laško. Z njo bodo zahtevali odškodnino, ker Pivovarna Laško in z njo povezane družbe (pivovarna Union, Radenska in mariborski holding Infond) niso pravi čas objavile ponudbe za prevzem Mercatorja; tako so po mnenju združenja oškodovale njegove male delničarje. Tožba, ki jo bo predvidoma vložila skupina 116 delničarjev Mercatorja, vse bolj napreduje, je sporočil predsednik VZMD Kristjan Verbič.

 

»Po našem mnenju za sklic avgustovske skupščine ni prav nobenega razloga, saj je 15. skupščina že potekala konec maja, kar je razvidno iz sodnega registra,« je Kristjan Verbič odgovoril na vprašanje, ali bo združenje res zahtevalo tudi preklic za konec avgusta sklicane skupščine Pivovarne Laško.

 

Predsednik VZMD je spomnil, da bi morala biti zadnji dan maja v kulturnem domu v Laškem redna skupščina Pivovarne Laško, a je na veliko presenečenje, jezo in ogorčenje navzočih delničarjev ni bilo. Za njen preklic se je namreč v zadnjem trenutku odločila zdaj že nekdanja uprava pivovarne pod vodstvom Boška Šrota, ki je tik pred zdajci ostala brez glasovalnih pravic svojega takratnega večinskega lastnika (holdinga Infond). A na koncu so v Laškem zbrani delničarji vendarle glasovali.

Več v torkovi tiskani izdaji Dela