Preberite še:
Z reciklažo tetrapakov do robčkov in papirja
Z reciklažo tetrapakov do robčkov in papirja
Ljubljanske mlekarne so sicer vrata na kitajski trg odprle leta 2016, ko je tja odpotoval prvi ladijski kontejner trajnega mleka.
V prvi pošiljki 35.000 kosov Planice
Na Kitajsko bo v prvi pošiljki potovalo skoraj 35.000 kosov sladoledov Planica tropic in Planica čoko, pakiranih v litrske embalaže, do cilja pa bo pošiljka potovala pet tednov. »Konkurenčna prednost sladoledov Planica, ki ima že 45-letno tradicijo, v primerjavi z mnogimi drugimi ponudniki je, da so izdelani iz mleka ter nosijo znak Izbrana kakovost Slovenija. Znano je namreč, da številni ponudniki pri izdelavi sladoledov namesto po mleku posegajo po rastlinskih maščobah,« so v sporočilu za javnost zapisali v Ljubljanskih mlekarnah, kjer sicer letno izdelajo več kot sedem milijonov kosov različnih sladoledov.
Preberite še:
Islandska tradicija, ki je obnorela Slovence
Islandska tradicija, ki je obnorela Slovence
Za ravnotežje v panogi
Ljubljanske mlekarne so največji predelovalec slovenskega surovega mleka in skoraj največje živilsko-predelovalno podjetje v Sloveniji. Kmetje jim vsak dan zagotovijo več kot 500.000 litrov svežega surovega mleka, kar je tretjina prireje slovenskih kmetij. Ko govorimo o mleku, ima Slovenija 130-odstotno stopnjo samooskrbe, zato bi zapiranje meja in izvozna negotovost lahko vplivali na ravnotežje v panogi.
»V zadnjem času se pojavljajo številne pobude potrošnikom, naj posegajo po slovenskih izdelkih, čemur se pridružujemo tudi v Ljubljanskih mlekarnah. Le s skupnimi močmi lahko uspemo zmanjšati negativne vplive trenutnih razmer na stabilnost naše panoge. S tega vidika so nove priložnosti na tujih trgih zelo dragocene,« je še navedel Žnidarič.