V Sloveniji ljudje med virusom na internetu, v Srbiji pri telefonu

Zlati čas digitalizacije: V enem letu bo napredovala bolj, kot je prej v petih.

Objavljeno
08. maj 2020 11.00
Posodobljeno
08. maj 2020 11.00
»Skoraj dva meseca nisem bil v Sloveniji. Videokonference so dobra rešitev, a dolgoročno se ljudje med seboj morajo srečevati, brez tega bo nastala poslovna škoda,« je prepričan Dejan Turk. Foto Leon Vidic
Nova resničnost – narazen, a vendarle skupaj – ponuja ogromno priložnosti za razvoj digitalizacije, pri čemer hkrati kaže, kako različni smo ljudje, z nami pa tudi trgi. Medtem ko se je v Sloveniji v času epidemije zelo povečala obremenitev podatkovnih prenosov (interneta), se je v Srbiji povečal govorni promet, je povedal Dejan Turk, predsednik uprave mobilnih operaterjev A1 v Sloveniji in Vip Mobile v Srbiji. In odgovor? Obe podjetji, ki ju vodi, sta v nadgradnjo omrežja v mesecu dni koronavirusa vložili toliko kot v običajnih razmerah v celem letu. Predsednikovi govori povečujejo povpraševanjePoleg fizične ločenosti od ...