Pravkar v organizaciji ekonomske fakultete poteka vebinar o posledicah krize, pogovarjata se dr. Marko Jaklič in dr. Žiga Turk. Oba sta člana vladne posvetovalne skupine, ki je pripravila tako imenovani megazakon. Skupino vodi dr. Matej Lahovnik.
Marko Jaklič: »Veliko je diskusij, s kakšno krizo smo soočeni. Zdaj se več ne govori o obliki V, ampak o obliki L. Nekateri napovedujejo velik padec in krizo v obliki I. Kriza se je začela na strani ponudbe, v tem začaranem krogu pa bo večjo vlogo odigralo povpraševanje.«
Žiga Turk: »Bolj ko so ljudje združeni in optimizirani, težje so posledice epidemij. Nimamo zgledov in izkušenj s čim takšnim, kar se dogaja zdaj, in obeta se nam streznitev glede situacijskega obdobja in vsemogočnosti tehnološkega znanja –obenem pa je rešitev zgolj in edino samo v znanosti: samo zdravila in cepiva nas lahko spravijo nazaj v okvire, ki smo jih vajeni.«
Marko Jaklič: »Ljudje so mogoče preveč optimistični, potrebno pa je zavedanje, da so trenutni ukrepi zgolj kupovanje časa, da se lahko pripravimo na obdobje po juniju. počasi bo treba ukrepe sprejemati dolgoročneje. Junija bo nov dan, ki pa ne bo najlažji, mnogi, ki še relativno dobro funkcionirajo bodo takrat še prehodili to kar doživlja zdaj turizem.«
Žiga Turk: »Kar se lahko naučimo v trenutni krizi je to, da smo ranljivi; politika, tehnologija, gospodarstvo preprosto nimajo rešitve za vse in stvari nam lahko spodletijo.«