V Hongkongu so melamin odkrili v jajcih družbe Hanwei, ki je eden največjih ponudnikov jajc na Kitajskem. Predstavniki kitajskih oblasti pa so danes sporočili, da so melamin, ki v živilih pokaže večjo vrednost beljakovin, odkrili tudi v jajcih drugih proizvajalcev iz različnih koncev države.
Zaradi tega so se nekatere trgovske verige v Pekingu, Šanghaju in drugih kitajskih mestih odločile umakniti jajca različnih proizvajalcev s svojih polic. Druge pa medtem še ne vedo, kaj storiti, glede na to, da kitajske oblasti v zvezi s tem še niso izdale ustrezne direktive.
So pa oblasti v mestu Dalian na severovzhodu Kitajske, kjer ima sedež družba Hanwei, ustavile izvoz jajc tega podjetja v tujino. Hanwei jih je prodajal na Japonsko in v druge dele Azije. Oblasti v Dalianu so danes tudi sporočile, da bi lahko bil melamin vmešan v krmo za piščance, kar naj bi vodilo v onesnaženost jajc.
Organizacija ZN za hrano in kmetijstvo (FAO) je že v torek opozorila, da bi lahko bil melamin navzoč tudi v drugih prehrambenih izdelkih, med drugim v mesu in ribah. FAO je zato od kitajskega ministrstva za kmetijstvo zahteval odgovore o tem, ali je bil melamin vmešan v krmo za živali.
Zaradi prisotnosti melamina v hrani, predvsem v mleku, se je na Kitajskem doslej zastrupilo 53.000 otrok, štirje pa so zaradi zastrupitve umrli. Kitajski mlečni škandal se je z izvozom razmahnil po vsem svetu, številne vlade pa so zaradi tega umaknile ali celo prepovedale prodajo kitajskih izdelkov z vsebnostjo mleka.