Aerodrom Maribor bi lahko prodali pred koncem leta

Boris Bobek, sicer prvi nadzornik mariborske občine, postal sodirektor. Z njegovim imenovanjem je soglašal tudi kupec.

Objavljeno
25. november 2016 15.43
Posodobljeno
25. november 2016 15.43
tre-MARIBORSKO LETALIŠČE
Peter Rak
Peter Rak

Maribor − Pri prodaji Aerodroma Maribor očitno ne gre za ponovitev junijskega zgodbe, ko se napovedi takratne uprave Delavske hranilnice nazadnje niso izpolnile. To potrjuje tudi imenovanja Borisa Bobka za drugega direktorja letališča, ki bo zaenkrat bolj ali manj odgovoren za izvajanje postopkov prenosa lastništva.

Boris Bobek ni želel razkrivati podrobnosti o prodaji in višini kupnine ali imenovati potencialnega kupca, dejal je le, da ne gre za slovenski, temveč za mednarodni kapital. Vsi postopki so še v teku, najverjetneje pa bi lahko do dokončne prodaje prišlo do konca leta. Na položaj sodirektorja je prišel na predlog Delavske hranilnice, z njegovim imenovanjem je soglašal tudi kupec, tako da bo zastopal interese obeh strani.

Z dosedanjim direktorjem Aerodroma Maribor Ladislavom Brolihom se je že srečal in se z njim dogovoril za sodelovanje. Po Bobkovem mnenju ne gre za nezaupnico dosedanjemu vodstvu, temveč predvsem za izpeljavo vseh postopkov, ki jih bo nedvomno zelo veliko, tako prodajalec kot kupec pa želita imeti pregled in nadzor nad vsemi aktivnostmi.

Bobek, sicer diplomirani ekonomist, je tudi predsednik nadzornega odbora Mestne občine Maribor, vendar postopki prodaje Aerodroma Maribor z občino nimajo veliko opraviti. Bo pa po njegovih besedah seveda tudi za mesto zelo pomembno, če pride do sklenitve dogovora in premika pri poslovanju letališča, pri tem pa je prodaja strateškemu partnerju zelo pomembna.

Po njegovem mnenju gre za zelo vzpodbuden projekt, dosedanje životarjenje in stalno zmanjševanje števila potnikov pa je vodilo v slepo ulico. Res je na relativno majhni oddaljenosti veliko letališč, vendar je mogoče ob ljubljanskem, zagrebškem in graškem najti tudi kakšno tržno nišo. Kar se tiče dolgoročnega sodelovanja z letališčem, pa Bobek pravi, da ima sedaj mandat zgolj za izpeljavo prenosa lastništva, ker je karierni menedžer, pa so vse opcije odprte.