CM Celje: navadni upniki naj pristanejo na zmanjšanje svojih terjatev

Družba je imela konec marca za 59 odstotkov čistih prihodkov od prodaje manj kot v enakem obdobju lani.

Objavljeno
07. avgust 2012 12.38
Posodobljeno
07. avgust 2012 12.53
J. S. S., Delo.si
J. S. S., Delo.si
Celje - Družba Ceste mostovi CM Celje, ki je od začetka meseca v prisilni poravnavi, navadnim upnikom ponuja 50-odstotno poplačilo terjatev v štirih letih ali možnost preoblikovanja dela terjatev v kapital. Konverzijo v kapital ponuja tudi ločitvenim upnikom.

Vodstvo CM Celje v načrtu finančnega prestrukturiranja ugotavlja, da bodo upnikom s potrditvijo prisilne poravnave zagotovljeni ugodnejši pogoji poplačila njihovih terjatev kot v primeru stečaja.

Družba navadnim upnikom predlaga, da pristanejo na zmanjšanje svojih terjatev. Ponuja jim polovično poplačilo v štirih letih, ali da te terjatve prenesejo na dolžnika kot stvarni vložek na podlagi povečanja osnovnega kapitala dolžnika.

CM Celje ločitvenim upnikom ponuja, da svoje terjatve prenesejo na podjetje kot stvarni vložek na podlagi povečanja osnovnega kapitala družbe.

Vsak upnik, ki bo prenesel svojo navadno ali zavarovano terjatev zaradi vplačila stvarnega vložka, si bo zagotovil 0,02 delnice za en evro terjatve, prenesene kot stvarni vložek, kar pomeni eno kosovno delnico za vsakih 50 evrov prenesene terjatve.

Najnižji skupni znesek navadnih ali zavarovanih terjatev, ki jih morajo upniki prenesti na CM Celje kot stvarni vložek zaradi povečanja osnovnega kapitala družbe, da bi bilo mogoče uspešno uresničiti načrt finančnega prestrukturiranja, je 20 milijonov evrov.

CM Celje je imel konec marca 6,3 milijona evrov čistih prihodkov od prodaje, kar je za 59 odstotkov manj kot v enakem obdobju lani, čista četrtletna izguba pa je znašala 6,5 milijona evrov. Leto 2011 je družba sklenila s 24 milijonov evrov izgube.

Družba je imela konec marca za 73,3 milijona evrov obveznosti. Navadne terjatve do družbe so znašale 38,4 milijona evrov, prednostnih terjatev je za okoli 550.000 evrov, ločitvenih pravic za 31,2 milijona evrov, izločitvenih pravic pa za okoli dober milijon evrov.