Upnikom ni treba prijaviti terjatev, za katere prisilna poravnava ne učinkuje, in sicer prednostnih terjatev, zavarovanih terjatev, razen tistih, glede katerih je bila ločitvena pravica pridobljena v izvršilnem postopku v zadnjih dveh mesecih pred uvedbo postopka prisilne poravnave, in izločitvenih pravic, je sodišče objavilo na spletni strani Ajpes.
Družba mora v 15 dneh po vročitvi sklepa založiti predujem za stroške postopka prisilne poravnave v višini okoli 30.300 evrov. Če predujma ne bo založila, bo sodišče ustavilo postopek prisilne poravnave in izdalo sklep o začetku stečajnega postopka.
V upniški odbor je sodišče imenovalo Abanko Vipa, Poštno banko Slovenije, SKB banko, Probanko in Petrol.
Vodstvo družbe je 29. junija predlog za začetek prisilne poravnave podalo zaradi plačilne nesposobnosti podjetja, nato pa je na zahtevo sodišča do roka včeraj predlog dopolnilo.
Družba, ki je v finančnih težavah, se je več mesecev pogajala z bankami. V dneh pred vložitvijo predloga za prisilno poravnavo so banke upnice dejale, da je težava v tem, da jim družba še ni predstavila načrta prestrukturiranja, ki da je tudi pogoj, da banke odobrijo dodatna sredstva.