Gorenje razpisuje novo financiranje

Izplačali donosne komercialne zapise in napovedali izdajo novih.

Objavljeno
23. december 2016 09.19
Gorenje
Brane Piano
Brane Piano
Velenje − Gorenje bo za sezonsko financiranje poslovanja v začetku leta 2017, predvidoma do konca januarja 2017, že peto leto zapored sprejemalo vplačila komercialnih zapisov − tokrat za do 40 milijonov evrov. V četrtek je Gorenje ob njihovi zapadlosti izplačalo vse imetnike komercialnih zapisov, ki so bili vplačani februarja.

Postopek za izdajo novih komercialnih zapisov se je začel v teh dneh. V predprodajnem postopku bodo najprej potipali zanimanje kapitalskega trga, temu pa bo sledila prodaja. Predvidevajo, da ga bodo zaključili januarja, želijo pa si do 40 milijonov evrov vplačil.

Gorenje, d. d., je v četrtek, 22. decembra, v celoti izplačalo imetnike komercialnih zapisov, ki so bili izdani 3. februarja, in sicer v nominalni vrednosti 28,9 milijona evrov, na kar je Gorenje izplačalo še dva odstotka letnih obresti. Letošnja izdaja komercialnih zapisov je bila uspešna, saj so takrat hoteli za financiranje sezonske proizvodnje ubrati za do 30 milijonov evrov obratnega kapitala.