Postopek za izdajo novih komercialnih zapisov se je začel v teh dneh. V predprodajnem postopku bodo najprej potipali zanimanje kapitalskega trga, temu pa bo sledila prodaja. Predvidevajo, da ga bodo zaključili januarja, želijo pa si do 40 milijonov evrov vplačil.
Gorenje, d. d., je v četrtek, 22. decembra, v celoti izplačalo imetnike komercialnih zapisov, ki so bili izdani 3. februarja, in sicer v nominalni vrednosti 28,9 milijona evrov, na kar je Gorenje izplačalo še dva odstotka letnih obresti. Letošnja izdaja komercialnih zapisov je bila uspešna, saj so takrat hoteli za financiranje sezonske proizvodnje ubrati za do 30 milijonov evrov obratnega kapitala.













