Gorenje v Srbiji najboljši delodajalec

Letno nagrado so Skupini Gorenje dodelili srbski menedžerji.

Objavljeno
16. december 2016 15.36
Gorenje Srbija
Brane Piano
Brane Piano
Beograd − Na podelitvi letnih nagrad Srbskega združenja menedžerjev (SAM - Srpska asocijacija menadžera) je Skupina Gorenje prejela v kategoriji velikih podjetij nagrado Najboljši delodajalec. Po mnenju članov SAM je Gorenje v letu 2016 zaposlenim v Srbiji omogočilo najboljše razmere za delo in razvoj.

Stanka Pejanović, direktorica Gorenja Beograd, je ob prevzemu nagrade dejala, da so v Gorenju prepričani, da je za uspeh podjetja ključno načrtno vlaganje v znanje in razvoj kadrov, ki bodo sposobni voditi in razvijati poslovanje tudi v prihodnje.

»Ustvarjanje kulture učenja, inovacij in nenehnega razvoja je eden od postulatov večine strategij, doslednost pri njihovem izvajanju pa je značilnost uspešnih podjetij. Če gre za podjetje s kompleksno proizvodnjo, v industriji, kjer se tehnološki napredek dogaja iz meseca v mesec, je to še toliko pomembnejše,« je povedala.

Združenje SAM ima 400 članov, menedžerjev iz uspešnih podjetij z več kot 90.000 zaposlenimi, ki na leto ustvarijo 12 milijard evrov prihodka.