Po dosegljivih informacijah je skrbni pregled v Tovarni olja Gea v preteklih mesecih opravilo kar nekaj tujih in menda tudi nekaj domačih interesentov. Koliko in kdo med njimi bo svoj interes podkrepil tudi z oddajo zavezujoče ponudbe pri prodajalcih (sporazum za prodajo so podpisali KD Kapital, KD Skladi, KD Group in DUTB), še ni mogoče izvedeti, med poznavalci pa je enotno mnenje, da je možen nabor kupcev za največjega slovenskega proizvajalca jedilnih olj relativno ozek. Vzrokov je več, tudi to, da se Evropa v oljarskem poslu ukvarja s presežnimi proizvodnimi zmogljivostmi, pravijo bolje poučeni. Tudi slovenski trg jedilnih rastlinskih olj že vrsto let velja za zrelega in konkurenčnega; največji ponudnik je s približno 40-odstotnim tržnim deležem prav Tovarna olja Gea, kar pomeni, da bi pri prodaji pomembno vlogo lahko imela pripadnost domačega dvomilijonskega trga.
Po neuradnih informacijah naj bi bila za nakup Tovarne olja Gea najbolj zagreta multinacionalka Bunge, ki je prisotna v 40 državah po svetu, proizvodnja jedilnih olj pa je, kot lahko razberemo na spletnih straneh, le ena od njenih mnogoštevilnih dejavnosti. Pred leti sta se za nakup slovenskobistriške oljarice zanimala tudi srbska skupina Victoria Group, v kateri je solastnica EBRD, in češki Agrofert, vendar je slišati, da v tokratnem poskusu prodaje menda nista med interesenti.
Prodaja leta 2011
V regiji zdaj za pomembnega igralca v oljarstvu velja Agrokor, ki pa še ni pokazal interesa za nakupe slovenskih blagovnih znamk, ki so naprodaj. Tudi sicer se v hrvaških medijih že nekaj časa ugiba, ali bo Agrokor, ki ima pod svojim okriljem hrvaško oljarno Zvijezda in srbskega oljarja Dijamant iz Zrenjanina, svojo proizvodnjo v prihodnjih letih preselil v Srbijo.
Informacija o izteku roka za oddajo zavezujočih ponudb prihaja le dan za tem, ko je Tovarna olja Gea v sodni register vpisala oddelitev premoženja nekdanje Tovarne olja Kranj na družbo KR, proizvodnja, trgovina in nepremičninska dejavnost. Kranjsko oljarico si je Gea pripojila leta 2005, kasneje pa celotno proizvodnjo in vse stroje preselila v Slovensko Bistrico.