München − Na štiridnevnem mednarodnem sejmu Electronica, ki se je danes odprl v Münchnu, prvič skupinsko nastopa devet slovenskih podjetij. Omenjeni sejem je največji v Evropi za področja elektronike in elektrotehnike.
Pod okriljem javne agencije Spirit se na 126 kvadratnih metrih razstavnih površin skupaj predstavljajo naslednji slovenski razstavljavci: Elgoline, Elma TT, Evo-Teh, Hyb, Instrumentation Technologies, Intec TIV, Kolektor Group, Proplace in Šumer.Slovenski razstavljavci glavne prednosti skupinskega nastopa vidijo v lažji organizaciji in nižjih izdatkih sejemskega nastopa ter možnosti koriščenja skupnih sinergij. S skupnim nastopom se po njihovem tudi poveča opaznost in prepoznavnost Slovenije.
Sejemske novosti
Sejem Electronica, ki je bienalen, je namenjen predstavitvi izdelkov in komponent s področja elektronike in elektrotehnike. Tako se na sejmu predstavljajo novosti s področij polprevodniških komponent, mikročipov, sistemske opreme, elektromehanskih komponent, opreme ED/EDA, periferne opreme, elektronskih podsistemov, opreme za meritve, hibridne komponente itd., so sporočili iz javne agencije Spirit.
Predlanskim se je na Electronici predstavilo več kot 2700 razstavljavcev iz 52 držav, obiskalo pa ga je 73.000 obiskovalcev.













