Sijaj ni zanimiv niti za 300.000 evrov, kar je za več kot pol znižana tržna vrednost, za Sveo pa doslej tudi ni bil nihče pripravljen odšteti dveh milijonov oziroma samo za upravno zgradbo 853 tisočakov. Novo vabilo za oddajo ponudb je odprto do 6. februarja. Upravna zgradba, na kateri imata ločitveno pravico Ledava investicije ter Slovenska izvozna in razvojna banka, se skupaj z dobrih 7700 evrov vredno opremo tokrat prodaja za 560 tisočakov.
Po tistem, ko se je izjalovila ideja, da bi v Svei sedež dobila nova državna družba za upravljanje gozdov, se je za objekt neuradno zanimala tudi občina. A zagorski župan Matjaž Švagan pravi, da občina ta hip v proračunu nima sredstev za nakup nepremičnine.
Do 6. februarja je še odprto tudi zbiranje zavezujočih ponudb za del skladiščnega kompleksa z opremo − tokrat po 35 odstotkov znižani likvidacijski vrednosti ali za izhodiščnih 336.000 evrov. Za prav toliko je znižan del proizvodnega kompleksa; skupaj s stroji in opremo njegova izhodiščna cena znaša 1,783 milijona evrov.
Novi lastnik za blagovno znamko Svea
Novega lastnika je za 90.000 evrov v Zlatarni Celje oziroma v Sveii Interierju, družbi, ki je lastniško povezana z Zlatarno, našla blagovna znamka Svea. Družbenik v Svei Interierju Rok Frol ocenjuje, da je cena za proizvodni del še zmeraj previsoka, da bi konkurirali, upravni del pa jih niti ne zanima.
Svea Interier bo v Ljubljani v mesecu dni odprla večji pohištveni salon, v njem bo predstavila devet modelov svojih kuhinj in se lotila agresivnega trženja. Izdelujejo jih v Maglesu, celjskem podjetju, ki ima v najemu del proizvodnje v nekdanji Svei in zaposluje že nekaj več kot dvajset lesarjev. Frol je zadovoljen tudi z odzivom trga na prve štiri modele kuhinj.
Dva meseca pred Sveo se je v stečaju znašel Sijaj, takrat v lasti Renata Krajnca, nekdanjega tesnega sodelavca Igorja Bavčarja. Zadnja javna dražba za prodajo tovarne je bila proti koncu decembra lani − in kot vse do tedaj, neuspešna. V petem poskusu je za kratek čas kazalo, da bo kompleks dobil lastnika, a si je Janez Rugelj, lastnik ljubljanske družbe Ruiz Design, kljub vplačani varščini 34 tisočakov premislil. Nazaj jih od stečajnega upravitelja Tomaža Kosa, ki vodi tudi postopek v Svei, terja po sodni poti.
Družba Ruiz ima sicer za 1500 evrov na mesec v najemu del Sijajevih nepremičnin in je tudi njihova več kot polovična solastnica. V času stečaja se je v Sijaju nabralo za dobrih 113.000 evrov čiste izgube, skupaj pa bilanca stanja kaže skoraj dva milijona evrov minusa. Nasprotno je v času stečaja Svea ustvarila dobrih 190.000 evrov dobička, a v skupni bilanci ima tudi ona 6,2-milijonski minus.