Radenci − Radenska je poslovno leto 2013 končala s 3,68 milijoni evrov čiste izgube. Vendar tak poslovni rezultat še zdaleč ni posledica slabega poslovanja ali neuspešnega vodenja, ampak starih grehov Boška Šrota. Izgubo so takoj pokrili iz preostanka čistega dobička iz leta 2012 in iz drugih rezerv iz dobička, kar so sprejeli in potrdili tudi na današnji skupščini delniške družbe.
Radenska je s slabitvami zaradi propadlih posojil Šrotovim družbam ta bremena v glavnem pokrila že v prejšnjih nekaj letih. Zdaj pa so morali zaradi dvoma revizijske hiše, da jim neporavnana posojila morda ne bodo priznana kot odhodek, morali iti v dodatne slabitve, kar je povzročilo omenjeno 3,68 milijona evrov veliko izgubo. V celoti so jo pokrili s preostankom dobička iz leta 2012, iz drugih rezerv iz dobička in iz obveznih rezerv dobička, tako da je Radenska poslovno leto 2013 končala s pozitivno nulo.
Nadzorni odbor Radenske, ki se je danes sestal takoj po skupščini, pa je obravnaval in sprejel poročilo uprave o poslovanju v prvih šestih mesecih lestos. To je bilo glede na muhasto vreme zelo dobro, saj je družba do konca junija ustvarila 1,5 milijona evrov dobička, medtem ko ga je bilo lani v enakem obdobju in ob ugodnejšem vremenu 1,4 milijona evrov. Od januarja do konca julija letos pa so rezultati še boljši.
O prodaji Radenske za zdaj še ni dokončne odločitve. Lastniki se z edinimi preostalimi kupci, češko Kofolo, ki se je povezala z družinskim podjetjem Poličevih, tačas pogajajo in usklajujejo o ceni družbe. Pivovarni Laško je v tem času bil zelo dobrodošel sklep gornjeradgonske upravne enote, ki je zavrnila vse zahteve po vračanju premoženja Radenske potomcem nekdanjega lastnika Anteja Šariča. Pravni zastopniki Rudolfa Höhn Šariča se na ta sklep do zdaj še niso pritožili. Sklep pomeni veliko zmanjšanje možnosti za vračanje premoženja dedičev, kar je seveda izboljšalo pogajalske pozicije Pivovarne Laško pri pogajanjih o prodajni ceni Radenske.













