Unior povečuje dobiček in plačuje

Povečevanje dobička poganja izpolnjevanje finančnega prestrukturiranja.

Objavljeno
30. november 2016 10.37
Rogla
Brane Piano
Brane Piano
Zreče − Po ugotovitvah nadzornega sveta, ki ga vodi Branko Pavlin, delniška družba Unior izpolnjuje vse obveznosti po generalni pogodbi o finančnem prestrukturiranju, ki jo ima Unior sklenjeno z bankami upnicami. Unior torej glavnice odplačuje po vnaprej sprejetih obveznostih in se s tem že tretje leto zapored postopoma razdolžuje.

To upravi z Darkom Hrastnikom na čelu uspeva s povečevanjem dohodkov in dobička. Skupina Unior je v devetih mesecih leta 2016 imela 165,5 milijona evrov čistih prihodkov od prodaje, kar je 6,1 odstotka več kot ob koncu lanskega devetmesečja. Dosegla je 15,4 milijona evrov izida iz poslovanja oziroma 17,4 odstotka več kot v istem obdobju lani, v devetih mesecih preteklega leta.

Dobička pred odbitjem obresti, davkov, odpisov in amortizacije (EBITDA) je bilo letos 26,8 milijona evrov, kar je 15,6 odstotka ali v denarju 3,6 milijona evrov več kot v prvih devetih mesecih leta 2015. Tako je imela Skupina Unior v devetih mescih letošnjega leta 10,9 milijona evrov čistega dobička oziroma 28,2 odstotka ali 2,4 milijona evrov več kot lani.

Matična družba Unior je k rezultatom kot največja v skupini seveda prispevala največ. Unior je v devetih mesecih dosegel 126,9 milijona evrov čistih prihodkov od prodaje ali 4,9 odstotka več kot v istem obdobju lanskega leta. Iz poslovanja je dosegel izid 8,1 milijonov evrov ali šest odstotkov več, EBITDA znaša 15,7 milijonov evrov ali 7,4 odstotka več, čisti poslovni izid devetmesečja pa znaša 5,2 milijonov evrov in je za 35,5 odstotka večji kot v primerljivem obdobju leta 2015.