Na leto nameravajo v prostorih s površino okoli sto kvadratnih metrov izdelati med 12.000 in 15.000 modnih čevljev v omejenih, butičnih serijah. Čevlje bodo večinoma izvažali na tuje trge, pri tem pa je Alja Viryent Novak omenila Kanado, Azerbajdžan in nekdanje jugoslovanske republike.
Najprej morajo pregledati vse stroje in jih usposobiti za normalno delovanje, saj so po stečaju Peka stroji stali pol leta, je dejala oblikovalka čevljev, hkrati bodo delavce začeli priučevati za postopke izdelave čevljev. Verjame, da se bodo delavci hitro priučili izdelave čevljev po njenih zamislih.
Čeprav so v sodelovanju z žirovsko Alpino doslej že izdelovali po več tisoč parov čevljev na leto, Alja Viryent Novak zdaj pravi, da bodo visoko postavljeni cilji o obsegu načrtovane proizvodnje predstavljale precejšen količinski preskok, hkrati pa pravi, da bodo delavce zaposlovali postopoma, kar bo odvisno predvsem od obsega naročil.
Viryent Novakova je podpisala pogodbo za najem prostorov za pol leta z možnostjo podaljšanja, saj stečajni postopek Peka še ni končan. Povedala je, da je v nadaljevanju zainteresirana tudi za morebitni odkup prostorov, kar pa bo odvisno od poteka stečajnega postopka. Dejala je še, da »želim, da ostanemo v teh prostorih«.