Nekdanji izvršni direktor Parmalata za katerega je tožilstvo zahtevalo 14 let zaporne kazni je bil obsojen tudi zaradi oviranja nadzornih organov pri njihovem delu in oškodovanja državljanov.
70-letni Tanzi je na novembrski sodni razpravi zanikal, da je zavestno in namerno ogoljufal varčevalce, čemur je leta 2003 sledil propad koncerna, krivdo za polom podjetja pa je pripisal bankam.
Afera Parmalat sega v leto 2003, ko je z računov družbe izginilo 14 milijard evrov. Živilski koncern, ki je zaposloval 36.000 ljudi v 30 državah, je istega leta razglasil stečaj, oškodovanih pa je bilo 135.000 malih delničarjev.
Prvo sojenje v primeru Parmalat se je začelo septembra 2005 v Milanu, ko so na zatožno klop poleg Tanzija sedli tudi številni njegovi domnevni sokrivci, drugo sojenje pa januarja letos. Takrat so bile štiri banke (ameriški Citigroup in Morgan Stanley, nemška Deutsche Bank in švicarska UBS) obtožene špekulativnega izkoriščanja padanja in dviganja cen na borzi ter razglašanja lažnih finančnih informacij.