Letos obiskalo in jim prisluhnilo toliko predstavnikov vlade in ministrstev, kakor še nikoli v času njegovega vodenja zbornice.
»Obsejemski dogodki, posvetovanja in poslovna srečanja, so bili res izvrstni. Predstavnikom vlade smo lahko povedali, kaj lahko storijo za nas, mi pa bomo to z boljšim in obsežnejšim poslovanjem vračali proračunu,« pravi. OZS je v času sejma v imenu članov podpisala tudi sponzorsko pogodbo s Smučarsko zvezo Slovenije, posebej pa so zadovoljni s pismom o nameri, ki ga je zbornica podpisala z NLB in bo vodilo k hitrejšemu dostopu obrtnikov in podjetnikov do financiranja. »To je danes zamudno in težavno, za obrtnike vejajo v bankah še zahtevnejši pogoji kot za podjetja, čeprav je denarja v bankah za ta namen ogromno,« dodaja.
Z letošnjim sejmom pa je zadovoljen tudi izvršni direktor Celjskega sejma Robert Otorepec: »Pred zadnjim dnem smo do sobote našteli 122.000 obiskovalcev in če bo tudi današnja nedelja podobna prejšnjim dnem, bomo močno presegli 125.000 obiskovalcev, kar je največ v vrsti zadnjih let.
Otorepec poudarja, da je po anket, ki jo izvajajo v času sejma, s sejmom zadovoljnih po več kot štiri petine obiskovalcev in razstavljavcev, ki so na njem sklenili tudi številne poslovne pogodbe in vzpostavili nove poslovne stike, zato jih tudi 81 odstotkov napoveduje, da se bodo naslednje leto sejma spet udeležili. Takrat, torej na MOS 2017, bo sejem praznoval tudi 50 let neprekinjenega delovanja.
Vsa leta Celjski sejem pri organizaciji in izvedbi sejma sodeluje z OZS, za zbornico pa celjski MOS ostaja izjemnega pomena in eden večjih dogodkov, pri katerem zbornica sodeluje.
Med številnimi skupinskimi predstavitvami tujih držav na MOS je bila največja predstavitev 100 podjetij s Kitajske. Nina Ermenc Pangerl, zadolžena za o še, vedno gre bolj za tipanje med dvema načinoma poslovanja in sklepanja poslov, da pa se prihodnje leto kitajska podjetja na sejem vračajo v še večjem številu.