Družba je tudi prestavila investicijo v povečanje proizvodnje LCD-televizorjev na Slovaškem. Poleg tega bodo ustavili proizvodnjo v nekaterih tovarnah, med drugim v eni v Franciji, proizvodnjo pa naj bi prestavili v države s cenejšo delovno silo. Število tovarn naj bi zmanjšali s 57 na 10. Družba bo zmanjšala izdatke za polprevodnike, del proizvodnje slikovnih senzorjev za mobilne telefone pa bodo prevzeli zunanji izvajalci.
Z odpuščanji in drugimi ukrepi naj bi družba do marca 2010 prihranila 100 milijard jenov. Kolikšni bodo stroški odpuščanj in zapiranja tovarn, bo družba objavila prihodnje leto, ko bodo predstavili tudi načrte za prihodnje poslovno leto.
Podobne ukrepe napovedujejo tudi drugi japonski proizvajalci, ki se doma in na tujem soočajo s strmim padcem povpraševanja. Industrijo elektronike je prizadelo padanje cen naprav, gibanja deviznih tečajev, huda konkurenca in zmanjšanja potrošnje.
Sony ustvari okoli 80 odstotkov prihodkov na tujih trgih in nanj tako močno vpliva višji tečaj jena. Tečaj dolarja glede na jen se je v lanskem letu znižal s 117 na okoli 93 jena.
Družba je nedavno znižala napovedi poslovanja za tekoče poslovno leto, ki se bo izteklo konec marca. Po novem pričakuje 150 milijard jenov (1,26 milijarde evrov) dobička, kar bi bilo 59 odstotov manj kot v lanskem letu. Sony je v četrtletju do konca septembra v primerjavi z enakim obdobjem lani zmanjšal dobiček za 72 odstotkov na 20,8 milijarde jenov (175 milijonov evrov).