Album tedna: Radio Mondo, Zgodbe za dva

Prvenec zasedbe, ki neguje kabarejski rock.

Objavljeno
14. oktober 2016 17.45
Zdenko Matoz
Zdenko Matoz
Radio Mondo
Zgodbe za dva
Celinka, 2016

Nova zasedba Radio Mondo je sestavljena iz glasbenikov daljše kilomatrine kontrabasista Nina De Glerie, tolkalca Blaža Celarca in violinistke Jelene Ždrale ter klaviaturista Urbana Grebenška in Mateja Mijatovića, pevca in avtorja večine pesmi. Dve pesmi za album pa je prispeval tudi Nebojša Mijatović, ki je pri nekaterih sodeloval še kot soavtor besedil. Zasedba se je oblikovala in pilila dlje časa, na prvencu Zgodbe za dva pa so zelo natančno združili poezijo in glasbo.

Na albumu je 12 pesmi, ki so v razponu med kabarejem in rockom, vsekakor pa pa ni zanemariti tudi nekoliko hudomušnega podtona besedil. Radio Mondo so še en šansonjerski glasbeni pojav pri nas, ki postaja vse močnejši, skorajda že trend. V glasbo ovita poezija ima namreč vse več občinstva. Prvenec so napovedali s singlom Vikend ljubimca o neskončni žeji po ljubezni ob hkratni nezmožnosti resne zveze.

Album prinaša različne zgodbe iz življenja moških iz žensk, te večne tematike, ki jih Mijatović ob podpori vrlih glasbenikov podaja zelo avtentično. Zasedba je nekaj novega na domači glasbeni sceni, kjer sicer na tem področju praviloma prevladuje neokusna osladnost. Nekoliko realnejši vpogled v kompleksnost odnosa med moškimi ženskim povsem opravičuje naslov albuma, saj so to res zgodbe za dva.

Zgodbe za dva so vzorčni izdelek, kako narediti sodoben šansonjerski album.